Recepty

Ako urobiť ryžový puding?

urobenie ryžového pudinguUrobiť ryžový puding s ovocím nie je ničím neobvyklým. Na to, aby sa vám takýto puding podaril a bola naozaj jemný, budete potrebovať guľato zrnnú (mliečnu) ryžu, ktorá je po uvarení krásne mäkká a nadýchaná. Na pudingy, nákypy a iné sladké jedla je podstatne vhodnejšia, ako ryža s dlhými zrnami. Ryža je prirodzene bezlepková, takže puding podľa nasledujúceho receptu môžu konzumovať aj celiaci. Pokiaľ nahradíte cukor sladidlom pre diabetikov, môžu si na ňom pochutnať aj osoby, ktoré trpia cukrovkou. Tento recept je vcelku obyčajný, ide len o základ, preto neváhajte, popusťte uzdu svojej fantázii a pridajte si do ryže čokoľvek, na čo len máte chuť.

Čo je potrebné keď chcete urobiť ryžový puding:

  • 0,5l mlieka
  • 120g guľatej ryže
  • cukor alebo iné sladilo (podľa chuti a potreby)
  • 1 lyžicu pomletej želatíny
  • 100ml vody
  • ovocie podľa vlastného výberu
  • 70g masla
  • čokoládu na ozdobu (nemusí byť)

Postup prípravy ryžového pudingu krok po kroku

robenie ryžového pudingu

Pozrime sa teda na to, ako si urobiť ryžový puding u vás doma. Začnite tým, že si uvaríte odvážené množstvo ryže v mlieku. Nádobu zakryte pokrievkou a občas ryžu premiešajte tak, aby sa vám nepripálila.

Dajte si na to naozaj pozor, pretože ak by sa vám ryža pripálila, môžete ju rovno vyhodiť a začať odznova.

Ryžu varte pozvoľna až do jej zmäknutia. Uvarená ryža tak vstrebá všetku tekutinu do seba a bude trochu lepivá. 

Do horúcej ryže vložte kúsky masla a nechajte ho pod pokrievkou rozpustiť. Potom maslo zašľahajte do ryže. Dbajte na to, aby sa vaše maslo rozpustilo v ryži celé.

V 100ml vlažnej vody nechajte napučať práškovú želatínu. Šľahajte ju niekoľko minút pomocou metličky.

Želatína sa predáva aj vo vrecku s názvom „Želatína za studena“. Môžete použiť aj tú, v takom prípade sa riaďte podľa návodu na obale.

Rozpustenú želatínu vmiešajte do maslovej ryže a pridajte do nej na kúsky pokrájané ovocie.

Ovocie však pridávať nemusíte, môžete ním len dozdobiť už hotový puding.

Ako dokončiť recept na ryžový puding

Vyberte si formu na puding. Môže to byť akákoľvek ozdobná nádobka, plastová škatuľka alebo vykrajovačka s vyšším okrajom.

Formu vypláchnite studenou vodou (neutierajte ju) a nalejte do nej ryžový puding. Potom ju nechajte v chladničke stuhnúť aspoň 2 hodiny. Následne ju uvoľnite nožom od okrajov a vyklopte.

Ryžový puding nakoniec dozdobte a podávajte. Pevne veríme, že sa vám podarilo urobiť ryžový puding podľa vaších predstáv a prajeme vám dobrú chuť!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button