AkoaPreco.com > Kuchyňa > Ako ľahko uvariť ryžu?

Ako ľahko uvariť ryžu?

ako rýchlo a ľahko uvariť ryžuUvariť ryžu? To by nemal byť pre nikoho z nás žiadny problém. Obvykle kupujeme varné sáčky v balení, na ktorom výrobca odporúča postup varenie ryže. Čo ale robiť v prípade, že takýto postup nemáme po ruke? A ako si správne ryžu uvariť, aby bola aj jemne korenistá?

Varne sáčky s ryžou


varenie ryže vo varných sáčkochJeden varný sáčok s ryžou zvyčajne vystačí na dve porcie. Ryžu vo varnom sáčku prepláchneme pod tečúcou teplou vodou. Týmto sledujeme, aby odtekajúca voda nebola zakalená – ryžu čistíme.

Varný sáčok s ryžou vložíme do hrnca. Pridáme vodu z kohútika. Na jeden varný sáčok postačí 0,5 litra vody. Do vody pridávam aj kvapku oleja. To pomôže ku tomu, aby ryža nebola príliš zlepená. Vodu osolíme a privedieme k varu. Potom oheň zmiernime.


Ako dlho ryžu variť

Varíme zvyčajne 14-17 minút na miernom ohni. Sledujeme, či sa nám varný sáčok s ryžou neprichytil ku dnu hrnca. Aj to sa niekedy stáva. Varenie ryže kontrolujeme. Varný sáčok s ryžou by mal byť celý ponorený vo vode.

Vyberieme varný sáčok vidličkou, necháme odkvapkať prebytočnú vodu a nožom prerežeme. Ryžu vysypeme na tanier. Ak chceme ryžu ochutiť kari či iným korením, teraz je tá pravá chvíľa. Riadne musíme premiešať.

Mohlo by vás zaujímať

Recept na grilovaný encián

Ako pripraviť grilovaný encián jednoducho a chutne?

Recept určený pre všetkých milovníkov tohto krémového syra, ktorým sa nechce stáť hodiny v kuchyni. …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.