Úvod / Kuchyňa / Ako ľahko uvariť ryžu?

Ako ľahko uvariť ryžu?

ako rýchlo a ľahko uvariť ryžuUvariť ryžu? To by nemal byť pre nikoho z nás žiadny problém. Obvykle kupujeme varné sáčky v balení, na ktorom výrobca odporúča postup varenie ryže. Čo ale robiť v prípade, že takýto postup nemáme po ruke? A ako si správne ryžu uvariť, aby bola aj jemne korenistá?

Varne sáčky s ryžou


varenie ryže vo varných sáčkochJeden varný sáčok s ryžou zvyčajne vystačí na dve porcie. Ryžu vo varnom sáčku prepláchneme pod tečúcou teplou vodou. Týmto sledujeme, aby odtekajúca voda nebola zakalená – ryžu čistíme.

Varný sáčok s ryžou vložíme do hrnca. Pridáme vodu z kohútika. Na jeden varný sáčok postačí 0,5 litra vody. Do vody pridávam aj kvapku oleja. To pomôže ku tomu, aby ryža nebola príliš zlepená. Vodu osolíme a privedieme k varu. Potom oheň zmiernime.

Ako dlho ryžu variť

Varíme zvyčajne 14-17 minút na miernom ohni. Sledujeme, či sa nám varný sáčok s ryžou neprichytil ku dnu hrnca. Aj to sa niekedy stáva. Varenie ryže kontrolujeme. Varný sáčok s ryžou by mal byť celý ponorený vo vode.

Vyberieme varný sáčok vidličkou, necháme odkvapkať prebytočnú vodu a nožom prerežeme. Ryžu vysypeme na tanier. Ak chceme ryžu ochutiť kari či iným korením, teraz je tá pravá chvíľa. Riadne musíme premiešať.

Ako ľahko uvariť ryžu?
5 (99.05%) 21 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

psie cukrovinky pre spestrenie

Ako upiecť svojmu miláčikovi psie cukrovinky?

Hlavne Vianoce sú časom, kedy sú naše stoly plné najrôznejších koláčov, ktoré pochopiteľne lákajú aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *