Zvieratá

Ako kŕmiť psa, aby netrpel obezitou?

extrémne obézny pesTelesná hmotnosť zvieraťa záleží na spôsobe života. Keď necháme bígla, ktorý je pastiersky a lovecký pes, ležať doma na gauči a myslíme si, že mu bude stačiť dvakrát denne prechádzka okolo paneláku, nečudujme sa, že pes bude priberať. Pozrite si článok ako kŕmiť psa, aby netrpel obezitou? Tu máte pár tipov, ako sa vyvarovať tomu, aby váš pes bol obézny.

Čo treba ak chcete správne kŕmiť psa aby netrpel obezitou

Je potrebné si hlavne uvedomiť, že sme to my, ktorí máme život nášho kamaráta vo svojich rukách. Kvôli nesprávnej strave, prejedaniu a nedostatku pohybu môže mať náš kamarát zdravotné problémy, ktoré ho budú trápiť po celý život, ktorý ešte navyše môže byť o mnoho kratší.

Výber psa

správna starostlivosť o zdravie psaKeď si vyberáte psa, nepozerajte sa len na jeho vizáž, ale pozrite si jeho povahu, náročnosť, vrodené pudy.

Keď žijete v paneláku a nie ste príliš nadšený športovec, voľte skôr spoločenské plemená, nie lovecké, ktoré potrebujú dostatok pohybu.

Pravidelný režim a návyky psa

Už od šteňaťa psa kŕmte pravidelne a v rovnakom čase. Zviera sa naučí rešpektovať poriadok domácnosti a bude dopredu vedieť, kedy je jeho čas, aby dostal niečo na jedenie.

Kde kŕmiť psa

ako správne kŕmiť psa aby nebol obéznyJedlo psovi dávajte len do misky, nekŕmte ho z ruky pri stole! Je dôležité, aby si uvedomil, kde svoje jedlo vždy nájde.
Nikdy psovi nedávajte jesť od stolu a buďte rázny a neoblomný. Je dôležité, aby sa pri vás stála „celá svorka“ a nikto psovi od stola nič nedal.

Pokiaľ ho na to naučíte a budete túto zásadu dodržiavať, psa ani nenapadne od vás pri obede žobroniť.

Dostatočný pohyb psa

Psovi musíte zaručiť dostatok pohybu. Celé dopoludnie na vás čaká až prídete z práce, venujte sa mu čo najviac to pôjde.

Lovecké a dobytkárske plemená potrebujú veľa pohybu každý deň.

Dobroty a občasné kŕmenie psa

ako-casto-vencit-stareho-psaNikdy nedajte na psie oči a nekŕmte psa pamlskami vždy, keď sa na vás smutne pozrie.

Skúša vás a čaká, že mu podľahnete. Ale musíte to byť vy, ktorí budú myslieť na jeho zdravie a vopred všetko zváži.

Preto dávajte psovi maškrty len za odmenu a v primeranom množstve.

Vhodné krmivo pre psa

krmivo pre psaDbajte na to, aby ste svojmu psovi mohli dať kvalitnú stravu plnú potrebných látok.

Nie to, čo mu chutí, ale to, čo je pre neho najlepšie.

Ak si všimnete, že je vás pes obézny, je nutné sa poradiť s veterinárom, ktorý psovi navrhne diétu, vďaka ktorej by pes prijímal menšie množstvo energie.

metabolizmus šteňata a krmenieChudnutie musí byť vždy pozvoľné, aby sme nespôsobili ďalšie zdravotné ťažkosti. Ak psa na tejto diéte už máte, je dobré pravidelne psa vážiť a kontrolovať jeho hmotnosť.

Ak máme staršieho psa, je dôležité si uvedomiť, že jeho metabolizmus už nie je taký, aký bol predtým, a keďže je potrebné znížiť prísun energie. Starý pes je menej aktívny, a preto toľko energickej výživy nepotrebuje.

Tipy ako správne kŕmiť psa, aby netrpel obezitou

Ak sa budete riadiť týmito zásadami, nemusíte mať obavu z toho, že by váš pes trpel nadváhou a môžete si tak užívať ničím nerušený spokojný život so psom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button