NávodyZdravie a krása

Ako sa starať o hrebene a kefy na vlasy?

kefy na vlasyNejeden z nás venuje vlasom mimoriadnu pozornosť. Avšak aj hrebene a kefy na vlasy musíme udržiavať v čistote. Ich údržba by mala byť bežnou rutinou. Pozor však na to, z akého materiálu sú kefy vyrobené. V prvom rade záleží na tom, ako často týchto pomocníkov používame. Niekto si vystačí s jedným hrebeňom a kefou, ktorú prakticky nepustí z ruky, iní ich majú viac a striedajú ich. Ďalším dôležitým faktorom je tiež to, čo všetko pri umývaní a následnej úprave vlasov používame. Ako sa teda hrebene a kefy na vlasy čo najlepšie starať?

Čo budete potrebovať ak sa chcete správne starať o hrebene a kefy na vlasy:

  • teplá voda
  • šampón na vlasy
  • prípadne jedlá sóda

Som vyznávačom „no poo“

Osobitnú pozornosť si vyžadujú kefy, ak ste vyznávačom takzvanej „no poo“ metódy. Tá spočíva v tom, že na umývanie vlasov sa nepoužívajú bežné šampóny. Namiesto nich poslúži napríklad jedlá sóda zmiešaná s vlažnou vodou, ražná múka, a ďalšie ingrediencie, ktoré sa bežne vyskytujú doma.

hrebene na vlasyV obchodoch sú k dispozícií aj špeciálne jemné prášky, namleté z rôznych rastlín. Aj tie sa zmiešajú s vodou, aby vytvorili kašičku, a až potom sa nanášajú na pokožku hlavy.

Aj keď je u tejto metódy nutné vlasy veľmi dôkladne opláchnuť, predsa len sa stane, že sa tu a tam niečo nalepí a potom sa to vyčesáva kefou. Aspoň dovtedy, kým si vyznávač „no poo“ postup riadne neosvojí.

Ako často čistiť hrebene a kefy na vlasy

Kefy a hrebene na vlasy by ste mali minimálne raz za dva týždne vyčistiť. Ak majú zuby alebo štetiny príliš husté a používate ich často, pokojne im doprajte pozornosť častejšie.

Teda za predpokladu, že nie sú vyrobené z materiálu, ktorému príliš častý kontakt s vodou nerobí dobre. To sa ale u kief na vlasy bežne nepredpokladá a ak sú vyrobené z dreva, tak ich povrchová úprava by ich mala dokonale ochrániť. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť kefu na vlasy.

Ako čistiť hrebene a kefy na vlasy od vyčesaných vlasov

Prvé, čo si všimnite, sú vyčesané vlasy, ktoré sa na hrebeň namotali. Opatrne ich vyberte. Pri niektorých kefách, napríklad pri tých, čo majú diviačie štetiny, to väčšinou trvá dlhšie.

Pomôcť môže špeciálny kovový hrebienok určený na presne pre tieto účely, takže údržba nebude trvať dlho.

Ako čistiť hrebene a kefy na vlasy od vlasových prípravkov

Nečistôt, suchej pokožky a stylingových prípravkov, ktoré na hrebeni zostali, sa zbavíte najlepšie tak, že hrebeň dáte do teplej mydlovej vody a odmáčate ich.

Keď to ide zle, môžeme si pomôcť jedlou sódou. Tú používame iba pri umelohmotných kefách, nie pri drevených alebo iných, drahých materiálov.

Ako vyčistiť hrebene a kefy na vlasy s diviačími štetinami?

hrebene a kefy na vlasy Diviačie štetiny možno zbaviť špiny aj za použitia šampónu na vlasy. Používajte samozrejme veľmi malé množstvo, rozmiešané vo vode, čistenie by malo trvať len veľmi krátko.

Hrebene a kefy na vlasy z diviačími štetinami sa neodporúča namáčať vo vode na dlhšiu dobu.

Tipy ako čistiť kefy na vlasy

Hrebene a kefy na vlasy dôkladne vysušte, aby nesplesniveli. Aj keď už sú suché, necháme ich radšej tam, kde k nim môže prúdiť vzduch.

Pri čistení sa riaďte návodom, ktorý bol ku kefe alebo hrebeňu priložený.

Prečítajte si aj články ako sa starať o:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button