Zdravie a krása

Ako sa starať o suché vlasy?

Ako sa starať o suché vlasyAko hovorí staré príslovie, vlasy sú korunou krásy každej ženy. Suché vlasy ale moc parády neurobia, pretože im chýba pružnosť, sú lámavé, majú rozštiepené končeky a sklon k zachuchvalcovaniu sa. Chcete svojim vlasom nejako pomôcť, aby získali späť svoju stratenú sviežosť a lesk? Postačí pár nasledujúcich rád a počas niekoľkých týždňov sa určite dočkáte krásnej zdravej hrivy.

Suché vlasy nezaťažujte ešte viac

V prvom rade je vhodné u suchých vlasov obmedziť všetko, čo ich ešte viac namáha a vysušuje, čo je napríklad nešetrné farbenie, melír, trvalá a pod.

Zdravý životný štýl urobí svoje

Ďalej je vhodné dbať na zdravý životný štýl a na to, aby vaša strava obsahovala vyvážené množstvo proteínov, sacharidov a lipidov, minerálnych látok, vitamínov a nenasýtených mastných kyselín.

Nezabúdajte tiež na dostatočný pitný režim, kedy by dospelý jedinec mal vypiť dva až tri litre tekutín denne.

Každý deň si suché vlasy neumývajte!

ako umývať suché vlasyV prípade suchých vlasov rozhodne nie je vhodné ich každodenné umývanie.

Vlasy umyte kvalitným šampónom najlepšie priamo určeným na suché a poškodené vlasy a následne použite tiež vhodný kondicionér, ktorý nielen vyživí vlasy, ale tiež vám uľahčí ich následné rozčesávanie.

Vysušenie vlasov uterákom vykonajte len veľmi jemne, bez drhnutia.

Fénovanie suchým vlasom škodí tiež

Vlasom neprospieva ani fénovanie a iné nešetrné teplovzdušné metódy úpravy účesu. Pokiaľ už musíte svoje vlasy fénovať, robte tak len nie celkom horúcim vzduchom a držte fén ďalej od svojich vlasov, najlepšie aspoň 15 centimetrov od nich.

Úplne ideálne je však vlasy nechať uschnúť len tak prirodzene na vzduchu.

Česanie

starostlivosť o suché vlasyVlasom tiež môže veľmi vážne uškodiť ich nešetrné česanie.

Mokré vlasy treba česať iba šetrne, najlepšie veľmi riedkym dreveným hrebeňom.

Suché vlasy potom môžete česať napr. drevenou kefou alebo kefou so štetinami z diviaka.

Tip na domácu masku na suché vlasy

Aspoň raz týždenne je vhodné suché vlasy oživiť regeneračnými a vyživujúcimi maskami, ktoré bežne kúpite v drogériách alebo vlasových štúdiách, ak máte čas a chuť, môžete si urobiť domácu masku.

Napríklad medovú masku vytvoríte tak, že dve lyžice kvalitného oleja zmiešate s dvoma lyžicami rozohriateho medu, pridáte jeden žĺtok a nakoniec niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Túto zmes nechajte na vlasoch pôsobiť pol hodiny a potom dôkladne opláchnite.

Prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button