Úvod / Zdravie a krása / Ako navlniť vlasy bez kulmy?

Ako navlniť vlasy bez kulmy?

ako navlniť vlasy bez kulmyAko navlniť vlasy bez kulmy – rady a návod. V súčasnej dobe sú v móde vlasy prevažne vyžehlené, občas nás ale zastihne nálada na romantické vlny, ktoré vyzerajú veľmi žensky. Ak však nevlastníte najnovší model chytrej kulmy, pravdepodobne máte pocit, že sa vĺn musíte vzdať. Nie je to až tak úplne pravda. Dnes si ukážeme, že k dokonalým vlasom nie je potreba vôbec nič, okrem pár starých natáčok.


Čo je potrebné ak chcete navlniť vlasy bez kulmy

Ak chceme natočiť vlasy bez kulmy budeme potrebovať natáčky, hrebeň a lak na vlasy.

Natáčky

Suché alebo takmer suché vlasy prečešte a jednotlivé pramene začnite natáčať na natáčky. Pramene vlasov okolo tváre natáčajte smerom von od tváre, inak vám vlny polezú do očí a bude vám to veľmi nepríjemné.

Natáčanie do opačného smeru

ako navlniť vlasy bez kulmyĎalší rad vlasov natáčajte na natáčkach opačným smerom – smerom k hlave. Smer natáčanie vlasov na natáčky stále striedajte – raz k hlave, raz od hlavy. Vždy sa pri rozhodovaní, ktorým smerom budete prameň natáčať, riaďte podľa natáčok pri tvári.

Ak napríklad natáčate piaty prameň vlasov, platí, že prvé natáčky umiestnite smerom od hlavy, ďalší prameň pôjde smerom k hlave, ďalší prameň od hlavy, ďalší k hlave a teda piaty prameň pôjde opäť od hlavy. Vlasy môžete natáčať aj jedným smerom, ale účes a celkový výsledok bude oveľa menej estetický.


Natáčky cez noc

Nechajte natáčky vo vlasoch cez noc. Ráno vlasy prečešte hrebeňom a vlasy dôkladne natupírujte. Ak tupírovanie preskočíte, vlasy vám čoskoro spadnú a nebudú vyzerať tak pekne.

Nakoniec do vlasov naneste dostatočné množstvo laku na vlasy, prípadne fixačný vosk, ktorý dodá vlnám dostatok pružnosti a vlny tak vydržia až niekoľko dní v perfektnom stave.

Morská soľ

Navlniť vlasy bez kulmy sa dá aj pomocou morskej soli, no tá zaberie len na vlasy, ktoré sa aspoň trochu prirodzene vlnia. Z celkom rovných „drôtikov” toho veľa nevydolujete a budete musieť použiť spomínanú kulmu na vlasy alebo natáčky.

vlny bez kulmyAk však vidíte, že vaše vlasy majú sklony mierne sa vlniť – všimnete si to najmä pri ich schnutí na vzduchu – pomôžte si spomínanou morskou soľou.

Rozmiešajte ju vo vode, nalejte do nádobky s rozprašovačom a máte jeden z najlepších vlasových sprejov.

Vlasy pred spaním prestreknite, nechajte prirodzene uschnúť a ráno budete prekvapená. Vlny vyskočia do popredia, a to veľmi jemným a prirodzeným spôsobom.

Vrkoč

Keď ste boli malé určite ste si ako malé dievčatko nenechávali na noc zapletať drobné vrkôčiky, aby ste sa prebudili s poriadnym afrom. Do tohto trendu vás tlačiť nebudeme, predsa len nám stačia fotky, aby sme si pripomenuli omylnosť takéhoto česania, no nehádžte flintu do žita.

Navlniť vlasy bez kulmy môžete skúsiť zapletaním vlhkých vlasov, čo je skvelý spôsob, ako dosiahnuť ich zvlnenie, no treba na to ísť opatrne. Určite si zapletajte vlasy vlhké, nie úplne mokré. Stačí, aby v zapletenej podobe iba doschli, nie sa celkom usušili.

Dbajte na to aby bol vrkoč dostatočne hrubý, aby boli vlny väčšie a nie drobunké a vytvárajúce nadmerný objem. Vrkoč príliš nesťahujte. Stačí, ak pramene poprepletáte ležérnym voľnejším spôsobom. Vlny tak nebudú dosekané a ľahšie sa upravia.

Tipy


Vlasy nemusia byť nutne čerstvo umyté, aby sa výsledok podaril. Naopak odporúča sa vlasy deň neumývať, vlasy budú mať pre tento účes oveľa lepšiu textúru.

Prečítajte si aj tieto články:

Ako navlniť vlasy bez kulmy?
5 (99.33%) 30 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

recept na zázvorové cukríky

Ako vyrobiť domáce zázvorové cukríky?

Bolí vás hrdlo alebo vás trápi kašeľ? Nekupujte zbytočne predražené pastilky obsahujúce umelé sladidlá a …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.