NávodyZdravie a krása

Ako si sama ostrihať vlasy do moderného strihu?

ako si sama ostrihať vlasyV tomto článku vám prinášame rady a tipy, ako si môžete sama ostrihať vlasy. Chceli ste len zastrihnúť končeky a vlasy ľahko zostrihať. Od kaderníčky ale odchádzate s krátkymi vlasmi, nemožnou helmou, prázdnou peňaženkou a slzami na krajíčku. Útecha kamarátky „za rok ti to dorastie …“ nezaberá a vy si znovu hovoríte „už nikdy viac“. A teraz si predstavte, že nabudúce už budete ostrihaná presne podľa vašich predstáv, vlasy budú také dlhé, ako si sama určíte, nezaberie to viac ako 5 minút a stať vás to nebude vôbec nič! Vyberte si z nasledujúcich strihov ten, ktorý bude presne pre vás!

Čo je potrebné, ak si chcete sama ostrihať vlasy:

  • nožnice na vlasy
  • hrebeň s hustými zubami
  • gumičky do vlasov
  • zrkadlo

Zostrihané a prevzdušnené vlasov

odstrihnutý copPokiaľ máte dlhé vlasy a chceli by ste ich mať zostrihané pozdĺž tváre, postupujte podľa nasledujúceho návodu. Vlasy si umyte, ľahko usušte, prečešte a potom starostlivo sčešte do copu, ktorý bude v mieste vašej cestičky.

Cop prečešte a priložte cez nos k tvári. Odstrihnite ho v mieste, kde chcete, aby zostrihávanie začínalo. Tu budú vaše vlasy najkratšie.

Cop ešte raz prečešte a skontrolujte, či je strih rovný. Potom vlasy rozpusťte a (ideálne v predklone alebo cez guľatú kefu) vyfúkajte. Hotovo!

Dlhý bob

Dlhý bob je veľmi obľúbený účes medzi všetkými vekovými kategóriami. Zoberte všetky svoje vlasy, navlhčite ich vodou a spravte si cop, čo najnižšie pri temene hlavy. Vlasy spoza uší trochu vytiahnite.

Na cop dajte ďalšiu gumičku a jej posúvaním dole si určite, akú dĺžku vlasov chcete mať. Tesne pod touto gumičkou môžete ostrihať vlasy. Radšej strihajte po menších kúskoch. Potom vlasy rozpusťte a prestrihajte si končeky, prípadne odstráňte nerovnosti.

Strih do „U“

Keď si chcete ostrihať vlasy, ale nie stupňovito, ale ani úplne rovno, skúste strih do oblúka v tvare širokého písmena U. Vlasy umyte, dobre rozčešte a rozdeľte cestičkou vzadu uprostred hlavy na dve polovice.

Vpredu vlasy na oboch stranách starostlivo opäť učešte do roviny, uchopte najskôr jeden, potom druhý prameň medzi dva prsty a zastrihnite. Nakoniec oba pramene priložte k sebe a skontrolujte, či sú rovnako dlhé.

Rovný strih vlasov

Ak chcete mať všetky vlasy rovnako dlhé v rovnom strihu, vyskúšajte toto: vlasy sčešte do copu na zátylku, upevnite gumičkou a pridajte ešte jednu. Tú potom opatrne stiahnite dolu, asi 4 cm od končekov vlasov.

Potom cop opatrne vezmite a pod gumičkou (podľa toho, o koľko cm chcete dĺžku skrátiť) zastrihnite. Uistite sa, že je cop rovno učesaný, aby ste vlasy nemali na jednej strane dlhšie.

Ofina

ako si odstrihnúť ofinuA ako si sama ostrihať ofinu? S ofinou je to jednoduchšie, pretože si na ňu vidíte.

Pokiaľ chcete mať rovnú ofinu, dobre si mokré vlasy rozčešte cez obočie a zhruba vo výške očí odstrihnite (skracovať môžete vždy).

Tak vznikne rovná ofina. Aby ste ju trochu prevzdušnili a odľahčili jej končeky, uchopte ju medzi dva prsty a zdvihnite nahor. Tu ju ešte raz odstrihnite asi o 0,5-1 cm, rozpusťte dole a vyfúkajte.

Ak nechcete mať úplne rovnú ofinu tak si, vlasy opäť učešte rovno cez obočie a zostrihnite k jednej strane postupne od obočia k uchu. Jej odľahčenie následne docielite zdvihnutím nahor a zastrihnutím uprostred hlavy podobne ako pri rovnej ofine.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button