Zvieratá

Ako sa starať o mačaciu srsť?

Ako sa starať o mačaciu srsťMačky sú neobvykle prítulní spoločníci, ktorí sa vedia nielen slušne správať, ale tiež sa dokážu sami o seba starať. To však nestačí, ak má byť mačka aj jej srsť správne zdravá, tak je potrebné priložiť ruku k dielu a o srsť sa starať tiež. Odmenou potom pre vás bude príjemný pocit pri hladení hodvábne jemnej mačacej srsti. Ako sa o mačaciu srsť starať? Pár rád pomôže. Ako sa teda starať o mačaciu srsť sa dozviete nižšie.

Návod a postup ako sa starať o mačaciu srsť

Zdravá potrava pre mačky

strihanie mačacej srstiZdravá strava je prvou vecou, ​​ako možno docieliť skvelej a zdravej mačacej srsti. Zdravá mačka má veľmi jemnú, hustú a tiež lesklú srsť. Je potreba jedálniček orientovať aj podľa toho.

Na zdravú srsť sú veľmi dobré ryby, obsahujú dôležité zložky pre rast aj lesk srsti.

Ideálne je nakupovanie doplnkov bohatých na vitamín D a na minerály ako sú vápnik, železo a ďalšie. Nepoužívajte stále rovnakú stravu, ale mačkám ju pravidelne obmieňajte.

Česanie krátkosrstých mačiek

Jedná sa o nenáročnú činnosť, ktorú je potrebné vykonávať raz týždenne jemnou alebo gumovou kefou či hrebeňom.

Mačka si srsť upravuje veľmi často sama, čím si ju aj správne fixuje a čistí, vyčesávaním odstránime predovšetkým uvoľnené chlpy, ktoré by mačka inak pri čistení zbytočne zjedla.

Česanie dlhosrstých mačiek

Dlhosrsté mačky češte každý deň, postarajte sa o to, aby sa jednalo o dôkladné česanie. Ak nejde srsť rozčesať, tak použite rozčesávacie spreje. Nečesajte ich násilím, ale vždy jemne.

Kúpanie mačiek

mačacia srsť a kúpanieMačky kúpte len v prípade, keď sa veľmi zašpinia, inak ich kúpte maximálne niekoľkokrát za mesiac. Mačky sa vedia umyť najlepšie sami.

Pri kúpaní používajte špeciálny šampón a neumývajte mačke hlavu, aby sa jej šampón nedostal do uší a očí.

Na mačku pri kúpaní stále hovorte a hladkajte ju, aby nebola vystrašená.

Mačiatko

U mačiatok buďte pri starostlivosti o srsť trpezliví, ale nezanedbávajte ich. Je potrebné, aby si už mačiatko na česanie a kúpanie zvyklo.

Pokiaľ je mačiatko v starostlivosti svojej mačacej matky, tak tá si ho rada umyje sama.

Ako mačaciu srsť strihať

Strihajte mačaciu srsť len vtedy, keď je to nevyhnutné. Mačka je temperamentné a hrdé zviera, ktoré sa za nový zostrih často hanbí.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button