NávodyNezaradené

Ako sa starať o okuliare?

Ako sa správne starať o okuliareOkuliare sú nielen dôležitým dioptrickým pomocníkom, ale aj štýlovým doplnkom a mnohokrát tiež nemalou investíciou. O okuliare je potrebné sa vždy starať s opatrnosťou. Veľký dôraz sa kladie predovšetkým na dioptrické okuliare, u slnečných možno použiť rovnakú starostlivosť ako u dioptrických, obzvlášť ak máme slnečné okuliare za mnoho desiatok eur. Vďaka pravidelnej starostlivosti výrazne predĺžime ich životnosť, treba však dodržiavať základné zásady ako sa starať o okuliare.

Postup ako sa správne starať o okuliare

Manipulácia a nosenie okuliarov

Veľkosť okuliarov je uspôsobená na tvar našej hlavy, nikdy okuliare nenasadzujte cez čiapku a nerobte úkony, pri ktorých by mohlo dôjsť k väčšiemu roztiahnutiu nožičiek.

Pri nasadzovaní aj odnímaní používajte obe ruky.

Puzdro na okuliare

čistenie okuliarov handričkou z mikrovlákienNa okuliare používajte puzdro a naučte sa doň okuliare vždy odkladať. Puzdro noste vždy pri sebe a zakaždým keď okuliare odložíte, tak do puzdra.

Pri odkladaní na akýkoľvek povrch nesmie dôjsť ku kontaktu šošovky s tvrdým podkladom. Puzdrá vyberajte vždy pevné, aby vydržali aj prípadné prisadnutie alebo pád z výšky.

Čistenie okuliarov

Okuliare možno čistiť dvoma spôsobmi. Ak sa rozhodnete pre čistenie svojpomocne, tak si zaobstarajte handričku z mikrovlákien a roztok na čistenie okuliarov, iné prostriedky používajte iba v prípade, keď nebudete mať možnosť použiť tieto.

Ďalším spôsobom čistenia okuliarov je ultrazvuk, na ultrazvukové čistenie chodievajte pravidelne niekoľkokrát do roka priamo do optiky.

Opravy okuliarov

Pokiaľ dôjde k poškodeniu okuliarov, tak navštívte optiku, nikdy ich neopravujte sami, obzvlášť nie v prípade, keď sa na ne vzťahuje záruka alebo servis.

Prevencia

dámske dioptrické okuliarePri aplikácii chemických prípravkov vždy dajte pozor, aby sa chemikálie nedostali k okuliarom.

Nebezpečná je tiež morská voda a veľké výkyvy teplôt. Pokiaľ to ide, tak sa snažte vyvarovať akýmkoľvek extrémnym podmienkam aj teplotám

Slnečné okuliare

Ak používate sklenené slnečné okuliare s kovovými obrúčkami, tak tu platia rovnaké podmienky ako pre dioptrické okuliare.

Ak máte športové okuliare, tak tie vyžadujú iba občasnú starostlivosť, najmä ak sú z pružných materiálov a možno im meniť sklenené alebo plastové priehľady. Pre starostlivosť o okuliare opäť používajte handričku z mikrovlákien.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button