Ako sa starať o pleť na jeseň aj v zime?
Každé ročné obdobie sa prezentuje odlišne a má iný vplyv na našu pleť, čo vyžaduje iný prístup k jej starostlivosti. Jeseň je k pleti prívetivá, zima nie. V jeseni je zvýšená vlhkosť vo vzduchu a tá pleti prospieva a osviežuje ju. S príchodom ranných mrazíkov a následne s obdobím zimy je nutné pleť viac hydratovať kvalitnými krémami. Zima je pre našu pleť totiž najhoršia, lebo v mrazivom počasí je vlhkosť vzduchu veľmi nízka a mráz pleti dosť škodí, pretože vlhkosť z pleti priamo vysáva. Ako teda starať o pleť v jesennom a zimnom čase, aby sme ju mali stále zdravú a krásnu?
Hydratácia a odpočinok pre vašu pleť na jeseň aj v zime
Charakter jesenného počasia je najvhodnejším obdobím pre kozmetické a estetické zákroky. Využite toto obdobie pre vlastnú okrasu a doprajte vašej pleti odpočinok a prospešné osvieženie. V lete bola pleť zaťažovaná pôsobením intenzívnych slnečných lúčov a ošetrovaná nánosmi opaľovacích krémov a vodeodolných make-upov.
Hydratovať pleť môžete rôznymi spôsobmi. K hydratácií patrí dostatok tekutín, ktoré denne vypijete.
Hydratácií pomôžu tiež špeciálne hydratačné krémy a pleťové masky. Pred hydratáciou pokožky je prospešné pleť zbaviť nečistôt a zanesených pórov.
Peeling si zvoľte podľa charakteru pleti a súčasnej potrebe vašej pleti. Aplikácia peelingu pomáha ako kefka šetrným spôsobom odstrániť odumreté zrohovatené bunky. Vašu pleť zjemní a bude svieža.
Pre našu pleť je tiež nevyhnutne dôležitý dostačujúca spánok. Našej pleti naopak dosť škodí fajčenie a nepriaznivo ju môžu ovplyvniť tiež slané a ostré jedlá.
Hydratácia v podobe pleťovej masky
Nemusíte absolvovať drahé kozmetické procedúry, rovnaký efekt pre intenzívnu hydratáciu splnia tiež domáce pleťové masky.
Určite vás bude zaujímať, ktoré bežne dostupné domáce suroviny majú tie najlepšie hydratačné schopnosti. Je to najmä med, ktorý vašu pleť zvláčni a tiež lieči.
Ďalšími skvelými a dostupnými ingredienciami sú uhorka, jablko, hruška, marhuľa, šťava z mrkvy, zeleru a petržlenu.
Pleťová maska z jabĺk a medu
Na pleťovú masku budete potrebovať:
- jedno jablko
- jedna lyžička medu
- jedna lyžička ovsených vločiek
- jedna lyžička bieleho jogurtu
- 1/2 lyžičky mletej škorice
Postup výroby a použitie pleťovej masky z jabĺk a medu
Jablko ošúpte, vykrojte jadrovník a rozmixujte. Pridajte k nemu med, vločky, jogurt, škoricu a všetko dobre premiešajte. Pleťovú masku naneste na vopred očistenú pleť a nechajte pôsobiť asi 20 minút. Potom pleťovú masku zmyte teplou vodou. Osušenú tvár natrite krémom, ktorý je vhodný pre typ vašej pleti.
Pleťová maska má ľahké antiseptické účinky, čistí a sťahuje póry. Zároveň dodá vašej pokožke zdroje vitamínov a tiež ju patrične hydratuje.
Olivový olej nielen do šalátov
Možno sa vám to bude zdať neobvyklé, ale olivový olej nie je vhodný iba na prípravu pokrmov (varenie, smaženie alebo do šalátov), ale tiež ako vynikajúci kozmetický prípravok na ošetrovanie tela a pleti. K pokožke je olivový olej veľmi šetrný, jemný a pomáha obnoviť jej pružnosť a vitalitu.
Príjemná vôňa po mandliach
Pre všetky typy pleti je vhodný mandľový olej. Je veľmi bohatý na vitamín E, vápnik a horčík.
Mandľový olej má upokojujúce účinky pri mechanickom podráždení pleti a tiež ju zjemňuje. Tento olej prospieva aj detskej pokožke.
Do mrazu s mastnejšími krémami
Najdôležitejšie je ošetrenie pleti večer a jej hydratácia cez noc. Hydratačnú masku natrite ako krém a nechajte ju pôsobiť cez noc. Najvhodnejší je mastný ťažší nočný krém, čím čiastočne zabránite strate vlahy z kože.
Von do mrazu použite denný mastný krém a naň je dobrý aj make-up. Čím viac vrstiev, tým lepšie pre pleť. Pozor však na efekt ťažkej masky, neprežeňte to, aby to nemalo opačný efekt, že pleť nebude dýchať a póry sa vám upchajú.