Recepty

Ako pripraviť trnkový a černicový gin?

černicový gin flaškaObidva recepty sú z Anglicka. Trnkový gin je obľúbený nápoj na zimné večery. Je chutný, s jemnou chuťou a krásnou rubínovou farbou. Trnky sa musia lúhovať najmenej tri mesiace v alkohole, takže ak chcete mať nezvyčajný vianočný darček pre priateľov, je najvyšší čas ísť von do prírody, na zber modrých bobúľ. Druhý recept na černicový gin je podobný ako prvý, namiesto trniek použijeme černice a je potrebný iba jeden mesiac. Nápoj má výraznú vôňu a chuť černíc. Černice v lese stále sú a je ich dosť, takže ten, kto má rád nekonvenčný nápoj a chuť experimentovať, s chuťou do lesa!

Čo je na trnkový a černicový gin potrebné:

Na trnkový gin:

  • 500 g trniek
  • 450 g kryštáľového cukru
  • 750 ml ginu
  • malá hrsť nelúpaných mandlí (možno vynechať)

Na černicový gin:

  • 900 g ostružín
  • 450 kryštáľového cukru
  • 400 ml ginu

Recept na trnkový gin

kreslena černicaV prvom kroku dôkladne očistite trnky a opláchnite ich pod tečúcou vodou. Trnky na výrobu likérov by mali prejsť mrazom. Môžeme ich umiestniť do mrazničky na 48 hodín.

Trnky necháme rozmraziť, ľahko podrvíme, aby sme roztrhli šupku a premiešame s cukrom. Pridajte mandle a gin.

Všetko premiešajte a nalejte do vhodnej nádoby, v ktorej sa likér nechá zrieť aspoň tri mesiace. Fľašu uchovávajte na tmavom mieste a príležitostne obsah premiešajte trepaním.

Po uplynutí trojmesačného obdobia sa precedí obsah fľaše. Nevyhadzujeme trnky a mandle, môžu byť použité v rôznych pohároch.

Plnenie trnkového ginu do flaiš

Likér sa plní do dekoratívnych fliaš. Podávame ho chladený. Keď ho ochutnáte na Vianoce, uvidíte, že budete nadšení ísť von do prírody, aby ste natrhali trnky, ktoré zostávali na kríkoch, aby ste urobili ďalšiu dávku rovnako ako minulý rok 🙂

Recept na černicový gin

Černicový gin je pripravený podobným spôsobom ako trnkový gin. Všetko ovocie očistite dôkladne a umyte pod tečúcou vodou. Potom čisté černice popučíme a premiešame s kryštáľovým cukrom.

černica plodČernice s cukrom vo veľkej nádobe ľahko polejte vodou a ohrievajte na platničke aspoň 15 minút. Ohrejte ich, aby ste čo najviac uvoľnili farbivo černíc. Nemusíme variť, stačí nižšia teplota.

Vychladené černice zmiešame s liehovinou, dáme ich do sklenenej fľaše a necháme mesiac na tmavom mieste. Niekedy premiešajte obsah fľaše trepaním. Po mesiaci prefiltrujte cez jemné sito, zvyšok vyhodíme a naplňte likér do ozdobných fliaš.

Ako tieto giny podávať?

Podávajte chladené. Dobrú chuť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button