Návody

Ako odstrániť žuvačku z oblečenia?

ako dokonale odstrániť žuvačku z oblečeniaUrčite aj vy riešite problém škvŕn na vašom oblečení. Veľmi nepríjemná je ale žuvačka nalepená na vašom odeve. Stať sa vám to môže ľahko a takmer kdekoľvek. Ako správne odstrániť žuvačku z oblečenia vám poradia nasledujúce riadky.

Rôzne metódy a postupy ako odstrániť žuvačku z oblečenia

Mraznička

Najjednoduchším spôsobom je zamrazenie žuvačky. Odev vložte do mrazničky a nechajte ho spoločne so žuvačkou zamrznúť. Potom zmrznutú žuvačku z oblečenia ľahko zlúpnite.

Benzín

žuvačka na tričkuMrazená žuvačka ide ľahko odlúpiť najmä z hladkých materiálov. Z pletených vecí, džínsov alebo bavlneného oblečenia budete žuvačku odstraňovať oveľa horšie, najmä ak je na oblečenie rozotretá.

Skúste teda použiť prvú metódu, oblečenie so žuvačkou vložte do mrazničky, po vytiahnutí oblečenie položte na uterák alebo handričku, žuvačku potrite technickým benzínom alebo trichlóretylénom.

Potom škvrnu pretrite vlhkou utierkou alebo handrou a oblečenie vyperte.

Odstraňovač tmelov

odstráňovanie žuvačkyOdstraňovač tmelov v spreji je tiež vhodná a účinná látka pre odstránenie prilepené žuvačky nielen z vášho oblečenia, ale aj z čalúneného nábytku alebo z koberca.

Na škvrnu stačí tmel nastriekať, chvíľku ho nechajte pôsobiť a potom zotrite vlhkou handričkou. Uvidíte, že je to veľmi rýchle a účinné.

Univerzálny odmasťovač na brzdy

Aj tento prípravok sa stretol s účinnými ohlasmi pri odstránení žuvačky z odevu. Prípravok naneste na škvrnu, nechajte chvíľu pôsobiť, potom by ste mali odstrániť žuvačku z vašeho obľúbeného trička alebo nohavíc.

Pri použití tohto prípravku dajte pozor, nie je vhodný pre všetky farby (najmä svetlé) a látky (najmä vlna).

Komerčné produkty

Na trhu je k dostatiu univerzálny odstraňovač prilepených žuvačiek. 50 ml takéhoto lieku stojí cca 5 €. Môžete s ním odstrániť prilepenú žuvačku nielen z oblečenia, ale aj z čalúnenom nábytku, kobercov a pod.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button