Recepty

Ako pripraviť šťavnaté mleté ​​mäso?

mleté mäsoMleté mäso má v kuchyni svoju pevnú pozíciu, pretože sa z neho dajú pripraviť úžasne dobré pochúťky. Mleté mäso môže byť rôzneho druhu, z bravčového mäsa, hovädzieho alebo namiešané z týchto oboch typov, z hydinového mäsa aj diviny. Každé mleté ​​mäso je svojím spôsobom špecifické, má odlišnú chuť a tiež sa inak upravuje a ochucuje. Hovädzie mäso a všetky ostatné typy mäsa, ktoré sú bez tuku, sa môžu po upečení niekomu zdať suché a málo šťavnaté. Na to existuje dobrá a užitočná rada, ktorú sa dozviete v tomto článku.

Ako mleté ​​mäso dobre spojiť?

zapekané mleté mäsoNajčastejšie sa využíva mleté ​​mäso na prípravu rôznych druhov sekanej alebo fašírok. Na tento účel by malo byť mleté ​​mäso naozaj pikantné, chutné a dobre okorenené.

Odporúča sa korenie, ako je cesnak, majorán, cibuľa, pamajorán, chilli, výborné je pridať do sekanej z mletého mäsa lyžicu horčice.

Aby sa mleté ​​mäso pri príprave lepšie spojilo, pridáme k nemu surový najemno nastrúhaný zemiak, alebo 2 až 3 lyžice kyslej smotany.

Čo robiť aby mleté ​​mäse nebolo suché

Na drobné kocky nakrájame slaninu, ktorú do mletého mäsa pridáte, je to vynikajúci postup a dobrá rada na to, aby bolo mleté ​​mäso z hovädzieho alebo hydinového mäsa šťavnatejšie.

Ako zväčšiť objem mletého mäsa

Mleté mäso so slaninouNiekedy sa stane, že príde viac stravníkov a my správne tušíme, že by množstvo, ktoré máme k dispozícii, nemuselo stačiť. Tu je ľahká pomoc.

Do mletého mäsa môžeme pridať rôzne nátierky, ale aj lyžicu alebo dve polohrubej alebo hrubej múky.

Najlepšie je pridať do mletého mäsa varené zemiaky. Je nutné zemiaky nastrúhať na jemnom strúhadle, väčšie kúsky by vadili, zle by sa spracovali. Verte, že na výslednej chuti to nebude vôbec poznať.

Kombinácia mletého mäsa

Vhodná kombinácia mletého mäsa je s údeným alebo s divinou. Musíme mať na zreteli, aby polovica spracovaného mletého mäsa bola chudá a druhá polovica tučnejšia. Do sekanej z mletého mäsa môžeme pridať aj kel alebo droždie opražené na tuku, prípadne aj cibuľu.

Mleté mäso spájame a nastavujeme zvyčajne namočeným rožkom alebo žemľou. Práve tak dobre mäso spoja povarené ovsené vločky alebo už odporúčané varené strúhané zemiaky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button