Recepty

Ako urobiť sviečkové medailóniky?

Recept na dokonalé sviečkové medailóniky

ako urobiť sviečkové medailónikyAko urobiť sviečkové medailóniky je téma, ktorá zaujíma mnoho kuchárov, ktorí sa snažia pripraviť dokonalé jedlo pre svojich hostí. Medailóniky zo sviečkovice sú vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú elegantné a chutné jedlo. Táto jednoduchá a rýchla receptúra je ideálna pre tých, ktorí nemajú veľa času na prípravu jedla, ale chcú si pochutnať na niečom výnimočnom.

Na prípravu sviečkových medailónikov budete potrebovať kvalitné kúsky hovädzieho mäsa, ktoré budú tvarované do malých medailónikov. Výber kvalitného mäsa je kľúčový pre úspešnú prípravu tohto jedla. Medailóniky sa najčastejšie pečú na panvici alebo grile, aby sa zachovala ich šťavnatosť a chuť.

Pre vytvorenie dokonalého zážitku z jedla sú dôležité aj prílohy. Klasickou prílohou k sviečkovým medailónikom sú dusené zemiaky, ale môžete sa pokúsiť aj o iné prílohy, ako sú napríklad ryža, šalát alebo zeleninové prílohy. Sviečkové medailóniky sú vynikajúcou voľbou pre všetkých, ktorí chcú pochutiť na niečom výnimočnom a chutnom.

Potrebné suroviny

Pri príprave sviečkových medailónikov je dôležité mať k dispozícii kvalitné suroviny. Tu sú suroviny, ktoré budete potrebovať:

 • Hovädzia sviečková: 400 g
 • Olej: olivový olej
 • Korenie: korenie Divočina, mleté čierne korenie, soľ
 • Cibuľa: 150 g
 • Huby: mrazené huby, šampiňóny
 • Múka: hladká múka
 • Bujón
 • Sladká smotana
 • Čierne olivy
 • Maslo
 • Voda
 • Šípkový džem
 • Citrón
 • Smotana

mäso a sviečkováHovädzia sviečková by mala byť čerstvá a kvalitná. Olej sa používa na opekanie mäsa a na varenie hubovej omáčky. Korenie Divočina a mleté čierne korenie sa používajú na ochutenie mäsa.

Cibuľa a huby sa používajú na prípravu omáčky. Múka sa používa na zahustenie omáčky. Bujón a voda sa používajú na zriedenie omáčky a na varenie mäsa. Sladká smotana sa používa na zjemnenie chuti omáčky.

Čierne olivy sú vhodné na ozdobenie pokrmu. Maslo sa používa na opekanie mäsa. Šípkový džem a citrón sa používajú na prípravu omáčky. Smotana sa používa na prípravu krémovej omáčky.

Pri výbere surovín je dôležité dbať na kvalitu a čerstvosť. Suroviny by mali byť skladované správne a použité v čo najkratšom čase.

Príprava Mäsa

Príprava Medailónikov

Pred prípravou sviečkových medailónikov je potrebné mäso správne pripraviť. Na začiatok je potrebné očistiť teľaciu sviečkovicu a nakrájať ju na hrubé plátky.

Potom každý plátok mäsa jemne naklepeme, aby bol mäkký a ľahko sa prehýbal. Po naklepávaní mäso okoreníme a osolíme podľa chuti.

Korenenie Mäsa

Pri korení mäsa treba byť opatrný, aby sa nezničila jeho chuť. Preto sa odporúča použiť jednoduché korenie, ako je mletý čierny korenie alebo soľ. Mäso potom jemne natlačíme korením a necháme ho odpočinúť asi 10 minút.

Obalenie Mäsa v Múke

Po nakorení mäsa ho obalíme v múke. Múku si môžeme premiešať so štipkou soli, aby sa lepšie prichytila k mäsu. Potom každý plátok mäsa dôkladne obalíme v múke a odstránime prebytočnú múku.

Upečenie Mäsa

Mäso usmažíme na panvici s olejom. Panvicu predhrejeme a mäso na nej opečieme z oboch strán do zlatista. Po upečení mäso vyberieme z panvice a necháme ho odpočinúť asi 5 minút.

Týmto spôsobom môžeme pripraviť vynikajúce sviečkové medailóniky, ktoré sa budú ľahko prehýbať a budú mať dokonalú chuť.

Príprava Omáčky

Príprava Základu Omáčky

Pred začatím prípravy omáčky si pripravte základ. Na panvici rozohrejte olej alebo tuk, pridajte nakrájanú cibuľu a orestujte ju dozlatista. Potom pridajte nakrájané huby a orestujte ich spolu s cibuľou. Keď sú huby hotové, pridajte múku a premiešajte, aby sa všetko dobre spojilo.

Príprava Húb

Huby môžete použiť rôzne druhy, podľa vašej chuti a preferencií. Ak používate čerstvé huby, najprv ich očistite a nakrájajte na menšie kúsky.

Ak používate sušené huby, musíte ich najprv namočiť v teplej vode a nechať ich nabobtnať. Potom ich opláchnite a nakrájajte na menšie kúsky.

Príprava Smotanovej Omáčky

Keď máte hotový základ omáčky a prichystané huby, môžete pokračovať v príprave smotanovej omáčky. Do základu pridajte sladkú smotanu a premiešajte. Dochutite niekoľkými kvapkami sójovej omáčky, vegety a podusíte.

Podávajte s ryžou alebo cestovinami podľa vašej chuti.

Servírovanie

Po úspešnom dokončení prípravy sviečkových medailónikov je dôležité venovať pozornosť aj tomu, ako ich servírovať. Existuje niekoľko spôsobov, ako podávať sviečkové medailóniky, a to závisí predovšetkým na preferenciách a chuti každého jednotlivca.

Jedným z tradičných spôsobov, ako podávať sviečkové medailóniky, je s omáčkou a ryžou alebo cestovinami. Sviečkové medailóniky sa nakrájajú na plátky a podávajú sa s výdatnou porciou omáčky, ktorá sa pripravuje z mäsových štiav, zeleniny a smotany. Ryža alebo cestoviny sú vhodným doplnkom k tomuto jedlu, ktoré dokážu zjemniť chuť a zároveň zaručiť dostatočný prísun energie.

Ak preferujete jednoduchšie a rýchlejšie riešenia, môžete sviečkové medailóniky podávať aj s pečenými zemiakmi alebo dusenou zeleninou. Tento spôsob podávania je vhodný pre tých, ktorí sa snažia zdravšie stravovať a zároveň chcú vychutnať si sviečkové medailóniky v plnej chuti.

Pre tých, ktorí sa neboja experimentovať, existuje aj možnosť podávať sviečkové medailóniky s exotickými prílohami, ako sú napríklad quinoa, bulgur alebo šalát z čerstvej zeleniny. Tento spôsob podávania je vhodný pre tých, ktorí chcú skúsiť niečo nové a originálne.

V každom prípade je dôležité mať na pamäti, že pri podávaní sviečkových medailónikov by mala byť dôležitá aj estetická stránka. Podávajte ich na pekne vyzdobených tanieroch a ozdobte ich čerstvou zeleninou alebo bylinkami. Týmto spôsobom dokážete vytvoriť dokonalé jedlo, ktoré si užijete nielen chuťovo, ale aj vizuálne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button