Recepty

Ako naložiť feferóny s hrozienkami?

ako naložiť feferónyPrinášame vám recept na naložené feferóny s hrozienkami. Od kamarátky som dostala recept na výborné feferónky naložené v medovom náleve s hrozienkami. Pretože feferóny pestujem v kvetináčoch na terase a každoročne riešim, čo robiť s úrodou, zavarila som si ich tiež. Recept na nakladané feferóny vám ponúkam na vyskúšanie.

Čo potrebujeme na feferóny s hrozienkami:

  • feferóny
  • med
  • 8% ocot
  • voda

Postup ako urobiť naložené feferóny s hrozienkami krok po kroku

feferónyNa zaváranie sa hodia všetky druhy pálivých papričiek. Záleží na vás, aký stupeň pálivosti znesiete. V recepte sú uvedené baranie rohy, tie pália tak akurát.

Papričky sú lepšie červené, zelené nie sú v náleve tak atraktívne. Papričky do pohárov dávame aj so stopkou.

Zvaríme si nálev, ktorým pohárik s papričkami zalejeme. Pripravíme si rovnaký diel octu, vody a tekutého medu.

Med môže byť tmavý lesný aj svetlý kvetový. Med sa nesmie variť, pridáme ho nakoniec do uvarenej vody s octom (čiastočne vychladnuté).

feferóny s hrozienkamiPapriky po jednej strane nakrojíme, aby sa ľahšie presýtili sladkým nálevom. Naukladáme ich do pohárov a medzery vyplníme hrozienkami. Odporúčam svetlé hrozienka, sultánky.

Tmavé hrozienka pustia farbu a nevyzerajú tak pekne, aj keď chutia rovnako skvele ako svetlé.

Druhou, pracnejšou možnosťou je odstrániť stopku a hrozienkami naplniť papričku.

Plníme radšej menšie poháre, aby sme obsah spotrebovali čo najskôr. Hrozienka plníme 1 cm pod okraj pohára, nabobtnajú.

Poháre môžeme skladovať v chladničke, alebo ich zavaríme. Zavárame pri 80 °C, aby sme zachovali aspoň nejaké zdraviu prospešné látky v mede.

Tip

Hrozienka sa približne za mesiac nafúknu a dajú sa jesť ako chuťovka k syrom, mäsu alebo len tak. Na internete som objavila radu, že výborne chutia napichnuté na špáradle a obalené v čokoláde. Prajem dobrú chuť!

Ďalšie výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button