Recepty

Ako naložiť utopence?

utopenceRecept na utopence. Aký je postup ako naložiť utopence? Čo si na naloženie utopencov prichystať? Aký je ten najlepší a najosvedčenejší postup? Základom krčmárskeho receptu na utopence s cibuľou je špekáčik a cibuľa. To je vám asi známe. Nálev na utopence je zvyčajne zložený z vody, soli, octu, cukru a korenia – napr. čierneho korenia, nového korenia aj bobkového listu. Existuje mnoho variácií klasického receptu na utopence, vrátane nálevu doplneného kečupom, horčicou či sójovou omáčkou. Zvláštnosťou tiež nie sú recepty obohatené o zeleninu – papriku, kapustu či uhorky. Čo ale skúsiť utopence naložiť v obľúbenom slovenskom nápoji – v pive? To je už iná nôta. Poďte s nami vyskúšať recept na túto klasiku, ktorá má svojho obľúbenca hádam v každej domácnosti.

Čo budete potrebovať na utopence v pive

V tomto prípade si pripravte fľašu s obsahom štyroch litrov. Na toto množstvo pripadne 500 ml čierneho piva, 100 ml vody, 50 ml octu.

Ďalej môžete pridať až 15 guľôčok čierneho korenia, 8 guľôčok nového korenia, 7 listov bobkového listu a lyžičku soli. Pre pikantnú chuť môžete pridať aj lyžičku chilli. Samotné utopence budú zahŕňať asi 14 až 15 špekáčikov, 6 lyžíc plnotučnej horčice, 2 papriky a 6 cibulí.

Ako naložiť utopence krok za krokom

Príprava surovín

recept na utopencePri príprave nakladaných utopencov postupujte nasledovne. Špekáčiky riadne olúpte, narežte a potom, čo ich potriete horčicou, do nich vložte plátky cibule.

Do pohára striedavo vrstvite cibuľu s paprikou a špekáčiky, pričom prvou vrstvou na dne fľaše, budú plátky cibule a papriky.

Príprava nálevu na utopence

Nálev vytvoríte tak, že ocot, vodu a pivo spoločne privediete k varu, potom pridáte korenie a varíte až desať minút. Potom je vhodné nálev ochutnať a prípadne dochutiť.

Teplý nálev (pozor nie horúci) vlejte do naplnených pohárov tak, aby boli všetky ingrediencie poriadne ponorené.

Dozrievanie utopencov

návod na utopenceVšetko nechajte odležať v chlade (najlepšie v chladničke) päť až šesť dní. A je hotovo.

Nemožno nič iné, než popriať dobrú chuť! Aj vy iste nájdete verziu naloženia utopencov, ktorá vám zachutí!

Experimentujte v kuchyni aj vy.

Tipy

Ak je pre vás čierne pivo príliš sladké, môžete si vyrobiť vlastnú rezanú verziu so svetlým pivom. Určite tým nič nepokazíte a možno vám práve zachutí omnoho viac ako táto naša verzia, s čiernym pivom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button