Recepty

Ako urobiť tvarohovo-syrovú pomazánku?

ako urobiť tvarohovo.syrovú pomazánkuPrinášame vám recept na tvarohovo-syrovú pomazánku. Nemôže byť nič jednoduchšie a treba dodať, že aj zdravé a dobré, ako je nátierka z tvarohu a syrov. Dva až tri druhy syrov, ktoré máte radi alebo máte ich ako zásobu v chladničke, mäkký tvaroh – a nátierka je hneď hotová. Všetko dohromady zamiešať ide tak jednoducho a ľahko. Korenie na dochutenie dodá tvarohovo-syrovej nátierke chuť jedinečnosti a originality. Zdravá desiata, raňajky alebo večera s dobrým pečivom, napríklad celozrnným, je chutná a pritom taká ľahká.

Čo potrebujeme na tvarohovo-syrovú pomazánku:

  • 250 g tvarohu
  • syr Eidam ( alebo tavený syr)
  • 3 ks trojuholníčky syru
  • kari korenie
  • soľ

Postup ako urobiť tvarohovo-syrovú pomazánku krok za krokom

recept na výbornú tvarohovo-syrovú pomazánku Tvarohovo-syrovú nátierku začneme prípravou surovín, ktorých nie je moc. Sú to rôzne druhy syrov a ako názov tejto nátierky napovedá, musí to byť tiež tvaroh.

Najlepší na nátierku je mäkký tvaroh, ktorý je jemnejší a hladší (je to opak niektorých múčnikov a buchiet, kedy je najvhodnejší tvaroh v kocke).

Pripravíme si syry. Ak použijeme eidam, nastrúhame ho na jemnom strúhadle. Ale môže to byť akýkoľvek tavený syr a pridáme ďalšie tri tavené trojuholníčky.

Všetko zmiešame s tvarohom, trochu osolíme a použijeme trochu kari korenia.

pomazánkaPodľa pálivosti tohto korenia ochutíme nátierku. Kari je zomletá zmes korenia, ktorá obsahuje okrem kurkumy (žlté farbivo) mnoho ďalších ingrediencií, ako napríklad koriander, škoricu, zázvor, čierne korenie, klinčeky, rascu aj fenikel. Podľa množstva obsahu chilli je zmes tiež rôzne pálivá.

Nátierka je hotová. Tvarohovo-syrová nátierka je jednoduchá na prípravu a v konečnom výsledku je dobrá a zdravá.

Ak niekto nemá rád kari korenie v jedle, môže dochutiť nátierku soľou a korením.

Hotovú nátierku natrieme na chleba, žemle, rožky alebo toustový chlieb.

Tvaroh a jeho vplyv na zdravie

Tvaroh patrí medzi najobľúbenejšie mliečne výrobky, nielen kvôli jeho lahodnej chuti, ľahkej kombinovateľnosti napríklad s ovocím, ale aj kvôli jeho pozitívnemu prínosu pre naše telo.

Tvaroh obsahuje množstvo bielkovín, ktoré sa dlho trávia a preto nás tvaroh dokáže na dlhú dobu zasýtiť a pritom obsahuje veľmi málo kalórií.

Tento mliečny výrobok tiež obsahuje množstvo vitamínov ako napríklad vitamíny B6, B12, A, C, D, E, riboflavín, tiamín, kyselinu listovú a taktiež aj betakarotén.

Vďaka prítomnosti vitamínu B12 tvaroh pôsobí veľmi kladne na našu psychiku, jeho účinky dokážu bojovať proti osteoporóze a až priam zázračne vplýva na naše nervové bunky.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button