Recepty

Ako upiecť špaldové valentínske sušienky?

recept na valentínske sušienkyValentín je za dverami, a ak chcete svoju drahú polovičku prekvapiť domácimi valentínskymi sušienkami, máme pre vás skvelý recept. Valentínske sušienky podľa nášho návodu zvládne pripraviť naozaj každý a navyše ide o zdravší variant sušienok. Poradíme vám tiež, ako valentínske sušienky zdravo ozdobiť, bez použitia umelých potravinárskych farbív, ktoré často obsahujú veľmi nebezpečné prídavné látky.

Čo je potrebné na špaldové valentínske sušienky:

  • 200 g masla
  • 400 g celozrnnej špaldovej múky
  • 1 vajce
  • 200 g trstinového cukru
  • vanilkový struk alebo bio vanilkový cukor
  • na zdobenie si pripravte napr. cukrovú polevu (100 g trstinového práškového cukru a šťavu z 1/2 citróna), kustovnicu čínsku, plátky mandlí, kúsky čokolády, orechy a pod.

náročnosť receptu: veľmi ľahké

čas potrebný na prípravu receptu: 30 minút a viac

Čo využijeme na valentínske sušienky

Zdravšie valentínske sušienky môžete upiecť s použitím špaldovej múky, prípadne zvoľte iný druh celozrnnej, či bezlepkovej múky. Na ozdobenie môžete použiť napr. polevu pripravenú z trstinového práškového cukru, citrónovej šťavy a trošky malinovej šťavy na zafarbenie.

Namiesto cukrových, či fondánových dekorácií je možné použiť kustovnicu čínsku, či plátky mandlí. Ak máte k dispozícii pečiatky na sušienky, skúste ich tiež využiť na dekoráciu.

Postup prípravy špaldových valentínských sušienok krok po kroku

skladovanie sušienokMaslo nechajte zmäknúť pri izbovej teplote, potom k nemu pridajte vajce, cukor a vnútro vanilkového struku, či bio vanilkového cukru.

Všetko dobre premiešajte a potom postupne prisypávajte múku tak, aby vzniklo hladké nelepivé cesto. To potom zabaľte do potravinárskej fólie a nechajte ho asi hodinu odpočinúť v chladničke.

Potom cesto rozdeľte na niekoľko dielov a z každej časti vyvaľkajte na pomúčenej doske plát s hrúbkou približne 3 mm. Z vyvaľkaného cesta vykrajujte srdiečka alebo iné vhodné tvary.

sladký ValentínPokiaľ chcete použiť pečiatku na sušienky, môžete cesto zmiešať s kúskami mandlí, čokolády a kustovnice čínskej, prípadne iným sušeným ovocím.

Z cesta potom vyvaľkajte rovnako veľké guľôčky a každú roztlačte pomocou pečiatky. Sušienky budú o niečo hrubšie, preto ich pečte dlhšie.

Sušienky umiestnite na plech vyložený papierom na pečenie a dajte ich piecť do rúry vyhriatej na 180 ° C približne na 10 minút.

Príprava polevy na valentínske sušienky

Polevu pripravíme zmiešaním preosiateho práškového cukru s citrónovou a malinovou alebo jahodovou šťavou. Sušienky môžete zdobiť pomocou vrecka, prípadne polevou potrieť celú plochu sušienky alebo ich striedavo poliať a posypať mandľami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button