Recepty

Ako upiecť čučoriedkový koláč s tvarohom?

čučoriedkový koláč s tvarohomRecept na čučoriedkový koláč s tvarohom. Čučoriedkový koláč s tvarohom, na ktorý ponúkame návod, je hotový doslova raz dva. Jeho príprava je veľmi jednoduchá. A výsledok rovnako dobrý, nech koláč pečie začiatočník, alebo skúsený kuchynský mág. Ako upiecť čučoriedkový koláč s tvarohom? Skúste napríklad tento jednoduchý recept.

Aké cesto na čučoriedkový koláč s tvarohom je najlepšie

Čučoriedkový koláč s tvarohom pripravte z lineckého cesta. Tento typ koláča s tvarohom má výhodu, že na neho možno použiť všetky druhy čučoriedok – čerstvé, zavárané, mrazené, dokonca aj sušené (vyskúšané, natiahnu do seba vlhkosť z tvarohu, len ich nesmie byť veľká vrstva).

Príprava čučoriedkového koláča s tvarohom krok za krokom

Príprava cesta

Krehké cesto pripravte z 350 gramov polohrubej alebo hladkej múky, 200 gramov masla alebo rastlinného masla, 100 gramov práškového cukru, pol prášku do pečiva a jedného celého vajca.

Cesto dôkladne prepracujte rukami. Utvorte z neho hrudu a dajte na hodinu do chladničky.

Príprava čučoriedok

čučoriedky

Čučoriedky preberte, zbavte lístočkov, ihličia a stopiek plodov. Zavárané nechajte na site odkvapkať. Mrazené čučoriedky nechajte v izbovej teplote zmäknúť.

Prípadne sušené čučoriedky namočte na hodinu, kedy odpočíva cesto, do teplej vody.

Pod tečúcou teplou vodou dôkladne okefujte citrón.

Príprava tvarohu

A pretože robíte čučoriedkový koláč s tvarohom, rozmiešajte tvaroh. Na jeden téglik o 250 gramoch pridajte dve alebo tri lyžice cukru (podľa toho, ako máte radi tvaroh sladký), kôru z polovice citróna, jedno celé vajce. A

k nemáte vajcia alebo ich nechcete veľa jesť zo zdravotných dôvodov, môžete miesto vajcia dať do tvarohu pol balíčka vanilkového pudingu.

Príprava koláča

Odpočinuté cesto rozvaľkajte na tenkú placku a preneste ju na plech alebo inú plochou formu na pečenie. Alebo môžete do formy cesto rozváľať malým valčekom alebo rovnomerne vyformovať rukami.

Cesto je tučné, a tak nie je potrebné plech alebo formu vymazávať. Na cesto natrite rovnomerne tvaroh.

Príprava posýpky na čučoriedkový koláč s tvarohom

recept na čučoriedkový koláč s tvarohomPripravte si posýpku, ktorá nasiakne unikajúci čučoriedkovou šťavu a spevní povrch múčnika.

Zmiešajte desať deko polohrubej múky, päť deka masla, osem deka cukru.

Do zmesi alebo do časti zmesi môžete primiešať trochu strúhaného perníka. Posýpku nasypte na čučoriedkovou vrstvu.

Pečenie

Pečte zvoľna pri 180 až 200 stupňoch v predhriatej rúre, v strednej polohe. Pečenie bude trvať asi 25 minút. Čučoriedkový koláč s tvarohom a posýpkou krájajte, až keď vychladne.

Vyskúšajte aj tieto výborné recept s tvarohom:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button