Recepty

Ako si pripraviť maki sushi s nakladanou reďkovkou?

sushi s nakladanou reďkovkou a jeho prípravaPodľa receptu si pripravíme maki sushi s nakladanou reďkovkou. A pretože času nie je nazvyš, môžeme si kúpiť ingrediencie, ktoré sú pre prípravu maki sushi nutné. Poďme na to!

Čo je potrebné na sushi s nakladanou reďkovkou?

  • morské riasy (plátky Nori)
  • japonská nakladaná reďkovka (zakúpime nakrájané plátky)
  • uvarená a dochutená sushi ryža
  • bambusová podložka na rolovanie

Postup ako pripraviť sushi s nakladanou reďkovkou

ako si spraviť sushi s nakladanou reďkovkouKuchynskými nožnicami rozstrihneme plát morských rias Nori napoly a položíme na podložku na rolovanie sushi.

Balíček morských rias na rolovanie Nori (50 plátov) vás vyjde zhruba na 5 eur. Jedna strana je lesklá, druhá matná.

Na plát morskej riasy pokladáme ryžu (na matnú stranu), ideálne v tenkej vrstve, vyhneme sa okrajom pre lepšiu manipuláciu a aby nám ryža nevypadla. A vymiešame.

recept na sushi s nakladanou reďkovkouNa ryžu položíme plátok japonskej nakladanej cvikly a zrolujeme ju. Vznikne nám rolka maki sushi. Snažíme sa rolku čo najviac stiahnuť, dávame ale pozor, aby sme morskú riasu nepretrhli. Roličku položíme na dosku na krájanie

Na rade je krájanie maki sushi. K tomu potrebujeme dobre naostrený nôž. Rolku nekrájame od konca, najprv ju rozkrojíme uprostred. Nakrájame šesť úhľadných dielikov maki sushi.

Maki sushi položíme na servírovaciu tácku alebo misku. Servírujeme s nakladaným zázvorom a wasabi. Namáčame do sójovej omáčky. Maki sushi je hotové, nezabudnite si sushi vychutnávať!

Okrem receptu na sushi s reďkovkou by vás mohlo zaujímať:

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button