KuchyňaNávody

Ako vykostiť kapra alebo iné ryby jedným ťahom?

kapor - príprava filetovRybie kosti v krku nikoho nepotešia. Preto, najmä na Vianoce, vymýšľame rôzne spôsoby, aby sme čo najrýchlejšie a najspoľahlivejšie odstránili kosti z tela rýb. Tu je osvedčený a naozaj jednoduchý spôsob, ako vykostiť kapra a urobiť bezpečný filet.

Čo je na vykostenie kapra potrebné:

Začíname s krájaním

Ako vykostiť kapra alebo iné ryby jedným ťahomCelý kapor, s kožou, bez kože, kto má akého rád, pevne vezmeme do ruky a oprieme ho bruchom o stôl.

Pomocou ostrého noža zarežeme u chrbtovej plutvy kapra a potom potiahneme nôž dole, priamo po rebrách.

Polovica kapra

Takto dostaneme polovicu kapra absolútne bez veľkých kostí, ale môže sa stať, že v oblasti chvosta, kde sú kosti jemnejšie, to dá trochu viac práce alebo že zostane nejaká jemnejšia kosť.

Zvyčajne to však uspelo a čitatelia sú zruční.

Na začiatok väčšie ryby

vykostenie kapraNa začiatok, keď sa učíme ako vykostiť kapra, je dobré si to vyskúšať skôr na väčších kaproch ako menších – majú väčšie kosti.

Pripravené kusy sú už spracované vianočným spôsobom, prirodzeným spôsobom našich tradícií a kosti v krku už nebudú zaseknuté.

Tipy ako vykostiť kapra

Väčšie ryby – väčšie kosti. Najmä pri prvom pokuse o túto metódu odporúčame vybrať väčší kus, na ktorom získate techniku. Dobre ostrý nôž vám pomôže.

Varovanie

V extrémnom prípade môže dôjsť k miernemu porezaniu. Neodporúčame to deťom a za nevhodných podmienok.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button