Ako urobiť jednoduchý pudingový krém na torty?

ako urobiť pudingový krémVýborný recept na jednoduchý pudingový krém na torty. V našom dnešnom článku vám poradíme, ako si doma pripravíte krém na plnenie venčekov a rôznych rezov. Je to jednoduchý recept, ktorý zvládne úplne každý na prvýkrát. Pudingový krém sa dochucuje prísadami, podľa spôsobu jeho ďalšieho použitia. Pridať sa môžu rôzne druhy orechov, vanilka, rum, pepermintový alebo vaječný likér, káva, kakao …


Čo potrebujeme na jednoduchý pudingový krém na torty:


Postup ako pripraviť jednoduchý pudingový krém na torty krok po kroku

Aby sa krém podaril a nezrazil sa, maslo aj puding musia mať rovnakú teplotu. Maslo teda necháme cez noc pri izbovej teplote. V hrnčeku premiešame 2 kávové lyžičky kryštálového cukru s pudingovým práškom v malom množstve studeného mlieka, vznikne hladká kašička. Dolejeme zvyšným mliekom a puding uvaríme bežným spôsobom.

recept na jednoduchý pudingový krém na tortyHotový uvarený puding posypeme po celom povrchu kryštálovým cukrom. Cukor sa rozpustí a na pudingu sa neutvorí škrupina. Keď puding nepocukrujete, budete ho musieť až do vychladnutia miešať.

Zmäknuté maslo vareškou vymiešame s malým množstvom cukru. Cukrom šetríme, aby výsledný krém nebol príliš presladený. Do pretlačeného masla po lyžiciach pridávame studený puding a každú lyžicu starostlivo zašľaháme.

pudingový krémVareškou je to náročnejšie, ale zase sa tak ľahko nezrazí, ako pri miešaní elektrickým šľahačom. Nepridávajte veľké množstvo pudingu naraz, buďte trpezliví.

Pri šľahaní robotom krém častejšie kontrolujte a prípadne premiešajte vareškou.

Tipy

Do hotového krému pridajte príchuť podľa vlastného uváženia a krém môžete ihneď spracovávať. Uchovávajte ho v chlade.

Ak sa krém zrazí, ušľahajte v inej mise kúsok masla s cukrom a postupne ho vyšľahajte do zrazeného krému. Krém týmto spôsobom napravíte. Iný spôsob nápravy je ten, že nádobu so zrazeným krémom dáte do vodného kúpeľa a krém šľaháte. Maslo sa rozpustí, misku vyberiete a krém šľahajte do vychladnutia. Tento spôsob je zaručený a vždy sa podarí.


Mohlo by vás zaujímať

Recepty na rýchle drinky z vodky

4 drinky z vodky, ktorých príprava nezaberie viac ako 10 minút

Chystáte sa organizovať domácu párty a chcete sa blysnúť v dobrom svetle? Príprava týchto 4 …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.