Recepty

Ako urobiť jednoduchý pudingový krém na torty?

Urobte si jednoduchý a chutný pudingový krém na torty

ako urobiť pudingový krémPudingový krém je vynikajúci spôsob, ako vylepšiť chuť a vzhľad vášho obľúbeného koláča alebo torty. Je jednoduchý na prípravu a dokáže vyčariť úsmev na tvári každého, kto ho ochutná. V našom článku vám prezradíme, ako si jednoducho a rýchlo pripraviť chutný pudingový krém. Výborný recept na jednoduchý pudingový krém na torty. Je to jednoduchý recept, ktorý zvládne úplne každý na prvýkrát. Pudingový krém sa dochucuje prísadami, podľa spôsobu jeho ďalšieho použitia. Pridať sa môžu rôzne druhy orechov, vanilka, rum, pepermintový alebo vaječný likér, káva, kakao …

Čo potrebujeme na jednoduchý pudingový krém na torty:

Postup ako pripraviť jednoduchý pudingový krém na torty krok po kroku

Aby sa krém podaril a nezrazil sa, maslo aj puding musia mať rovnakú teplotu. Maslo teda necháme cez noc pri izbovej teplote.

V hrnčeku premiešame 2 kávové lyžičky kryštálového cukru s pudingovým práškom v malom množstve studeného mlieka, vznikne hladká kašička. Dolejeme zvyšným mliekom a puding uvaríme bežným spôsobom.

Ak máte radi ovocie, môžete do pudingového krému pridať aj rozmačkané jahody alebo banány. Pridajte ich do misky s pudingom a vymiešajte ich s krémom, kým sa úplne nerozpustia. Toto ovocie dodá pudingu príjemnú chuť a šťavnatosť.

recept na jednoduchý pudingový krém na tortyHotový uvarený puding posypeme po celom povrchu kryštálovým cukrom.

Cukor sa rozpustí a na pudingu sa neutvorí škrupina. Keď puding nepocukrujete, budete ho musieť až do vychladnutia miešať.

Ak chcete puding ešte viac ochutiť, môžete pridať aj lyžičku vanilkového extraktu alebo štipku mletej škorice.

Zmäknuté maslo vareškou vymiešame s malým množstvom cukru. Cukrom šetríme, aby výsledný krém nebol príliš presladený.

Do pretlačeného masla po lyžiciach pridávame studený puding a každú lyžicu starostlivo zašľaháme.

pudingový krémVareškou je to náročnejšie, ale zase sa tak ľahko nezrazí, ako pri miešaní elektrickým šľahačom. Nepridávajte veľké množstvo pudingu naraz, buďte trpezliví.

Pri šľahaní robotom krém častejšie kontrolujte a prípadne premiešajte vareškou.

Tipy ako krém vylepšiť

Do hotového krému pridajte príchuť podľa vlastného uváženia a krém môžete ihneď spracovávať. Uchovávajte ho v chlade.

Ak sa krém zrazí, ušľahajte v inej mise kúsok masla s cukrom a postupne ho vyšľahajte do zrazeného krému.

Krém týmto spôsobom napravíte. Iný spôsob nápravy je ten, že nádobu so zrazeným krémom dáte do vodného kúpeľa a krém šľaháte. Maslo sa rozpustí, misku vyberiete a krém šľahajte do vychladnutia. Tento spôsob je zaručený a vždy sa podarí.

Pudingový krém môžete podávať na ovocie alebo ho naplniť do zákuskových pohárov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button