Ako liečiťZdravie a krása

Ako sa zbaviť mrlí prírodnými prostriedkami?

mrla detskaMrle sú veľmi nepríjemné parazity, ktoré upozorňujú na svoju prítomnosť svrbením v okolí konečníka. Čo však robiť ak nie je po ruke váš osobný lekár? Môžete vyskúšať niektoré z prírodných prostriedkov, ktoré mrle z tela vyženú! Prečítajte si tento článok ako sa zbaviť mrlí.

Základná charakteristika mrle detskej

Mrľa detská (Enterobius vermicularis) je najrozšírenejším pôvodcom nákazy u nás. Nakaziť sa mrľou je celkom jednoduché – stačí prísť do kontaktu s malými deťmi alebo verejnými toaletami.

Mrle o sebe dajú najčastejšie vedieť urputným svrbením konečníka a to najmä vo večerných a nočných hodinách. Najjednoduchšou prvou pomocou je liek VERMOX, ktorý vám predpíše lekár (nedá sa voľne kúpiť, ani žiadny iný jemu podobný). Ak ste ale napríklad na dovolenke, môžete vyskúšať prírodné prostriedky.

Prvá pomoc pri mrliach je cesnak

cesnakCesnak je pri boji s mrľami najznámejším prostriedkom. Niekomu stačí zjesť pár hrianok poriadne potrených cesnakom, iný sa mrle nezbaví ani po niekoľkodňovej konzumácii veľkého množstva čerstvého cesnaku. Cesnak je preto prostriedkom značne nespoľahlivým.

Navyše, ak na neho nie ste zvyknutí, tak si jeho konzumáciou môžete podráždiť žlčník alebo žalúdok. A pre okolie nebude vaša cesnaková diéta tiež práve príjemná.

Čerstvý cesnak môžete nahradiť tabletami z lekárne, ktoré obsahujú prírodné výťažky. Ale ani tie nie sú úplne spoľahlivé.

Kyslá kapusta na mrle

Kyslá kapusta je ďalší osvedčený bojovník. Kyslú kapusta mrle nemajú radi a doslova pred ňou utekajú.

Môžete si dať čerstvú kyslá kapusta alebo si z nej uvariť polievku či prílohu. Opakujte tento postup aspoň tri dni a mrle sa väčšinou porúčajú. Avšak, pozor na nadúvanie!

Kyslé mlieko

Kyslé mlieko alebo kefír pôsobí na mrle podobne ako kapusta. Musíte aspoň tri dni po sebe vypiť v popoludňajších hodinách najmenej pol litra kyslého mlieka alebo kefíru.

Keď nič na mrle nezaberá

kysla kapustaAk liečba prírodnými prostriedkami nezaberie ani po piatich dňoch, neváhajte a navštívte so svojimi problémami lekára.

Ochorenie mrľami totiž nie je tak banálne, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Stále ide o infekciu, ktorej sa telo snaží brániť. Ak sa mrle nezbavíte, budete unavení a bez energie. Pomalé ochorenie sa tiež môže ľahko premeniť na zápal čriev.

Hneď ako sa tohto parazita zbavíte, nezabudnite prezliecť posteľnú bielizeň a dôkladne vyprať všetko oblečenie. Minimálne spodnú bielizeň je dobré po vypraní ešte prežehliť – vajíčka mrle totiž bývajú veľmi odolné.

Tipy ako sa zbaviť mrlí prírodnými prostriedkami

Preliečenie je dobré podporiť tiež zníženou konzumáciou cukrov, ktoré mrle v črevách vyhľadávajúSladkosti je dobré si odoprieť aspoň na týždeň.

Varovanie

Prírodnú liečbu je nutné opakovať v rovnakom intervale v akom sa podávajú lieky – tzn. po troch týždňoch.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button