Zdravie a krásaChudnutie

Ako postupovať pri celulitíde?

celulitídaŽiadnej žene asi netreba vysvetľovať, čo je to celulitída. Tento estetický problém na vlastnej koži pozná vysoké percento ženskej populácie bez ohľadu na vek a hmotnosť. Celulitída sa prejavuje ako jamky alebo hrbolčeky na koži, a to hlavne v oblasti stehien a zadočka. Ako najlepšie postupovať pri celulitíde?

Ako účinne postupovať pri celulitíde a zbaviť sa jej čo najskôr

postup pri celulitideCelulitídy sa žena bohužiaľ už nikdy úplne nezbaví, pretože jej vznik je čiastočne daný genetikou a tiež je ovplyvnený ženským pohlavným hormónom estrogénom, ktorý znižuje prietok krvi touto oblasťou a podporuje zadržiavanie vody v tele.

Na vzniku celulitídy však tiež má svoj podiel napr. životný štýl, fajčenie, pitie alkoholu, stres, nedostatočný pitný režim, antikoncepcia, nadváha. A to sú práve oblasti, na ktoré je potrebné sa pri snahe o zmiernení prejavov celulitídy zamerať.

Je však vhodné vziať to tzv. z gruntu a riešiť všetky príčiny, ktoré ste schopná ovplyvniť.

Čo pri celulitíde urobiť najskôr?

V prvom rade na celulitídu platí, že vhodná je zmena jedálnička tak, aby bola strava vyvážená a dodržiavanie pravidelného pitného režimu (najlepšie 3 litre nesladenej vody denne).

Čo vám môže proti celulitíde pomôcť?

celulitída na zadku a ako postupovať pri celulitídePri  problematike ako postupovať pri celulitíde by ste mali do svojho programu zahrnúť viac športu, najlepšie sú aktivity zamerané na problematickú oblasť zadku a stehien (napr. jazda na bicykli, beh alebo plávanie), pri ktorých sa táto oblasť viac prekrví a tiež sa spevní.

Pre zvýšenie prekrvenia problematickej oblasti sa tiež odporúča masírovanie tejto oblasti, či jej kefovanie jemnou kefkou. Masáže môžete tiež vykonávať za pomoci špeciálnych krémov proti celulitíde.

Nič nepokazíte ani otužovaním a pravidelným chodením do sauny.

Masáže

V špecializovaných kozmetických salónoch si tiež môžete dopriať veľmi odporúčanú masáž bankami alebo lymfatickú masáž, ktorá zvýši prietok lymfy problematickými partiami a pomôže tak telu zbaviť sa škodlivín.

Pre dosiahnutie výsledkov v boji proti celulitíde je však potrebné vykonávať tieto masáže pravidelne, a to aspoň dvakrát týždenne, čo je bohužiaľ pomerne veľká investícia.

Operatívne riešenie

Ďalšou možnosťou v boji proti celulitíde je napr. kavitácia, čiže bezbolestná liposukcia vykonávaná pomocou ultrazvuku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button