Zdravie a krásaNávody

Ako využiť srvátku pre fyzické zdravie a pleť?

srvátka a jej liečivé účinkyPitie srvátky nie je pre niekoho príliš príťažlivé a lichotivé, väčšinou až do tej chvíle, než sa zoznámi s jej, bez preháňania až zázračnými účinkami. Srvátka je priamo nabitá bielkovinami, vitamínmi a minerálnymi látkami. Využiť srvátku môžete vzhľadom na jej vyživovacie vlastnosti a skvelé hodnoty  každodenne bez obmedzenia a to celá rodina. Prečítajte si v tomto článku ako využiť srvátku. Nejde len o pitie srvátky, môžete ju používať aj v sušenom stave.

Majte väčšiu dôveru k srvátke

Srvátka bola neprávom zanedbávaná. Už v minulosti bola považovaná za odpad pri spracovaní mlieka. Je to vlastne zvyšok po spracovaní mliečnych výrobkov ich zrazením.

Hoci sa vedelo, že je zdravá, nekládol sa na jej účinky až taký dôraz, skôr naopak, mala neslávnu povesť. Problémom bola mnohokrát zlá kvalita srvátky.

Najoptimálnejší variant – sušená srvátka

Ako využiť srvátku pre fyzické zdravie a pleťKomu nie je príjemná tekutá chuť srvátky (aj keď sa dá kúpiť už ochutená vanilkovou alebo napríklad marhuľovou príchuťou), môže vyskúšať sušenú srvátku. Pri výbere srvátky dbajte na obsah sacharidov – laktózy.

Ak máte na zreteli zároveň účinok na chudnutie, platí pravidlo, čím viac laktózy, tým menej bielkovín.

Vyberte si takú srvátku, ktorá bude mať minimálne 65% bielkovín. Potraviny, ktoré neobsahujú bielkoviny, sťažujú chudnutie.

Srvátka vyčistí črevá aj pleť

Ak máte v rodine dospievajúceho potomka, ktorý má problémy s pleťou a akné, naordinujte mu srvátku na každý deň. Srvátka je účinná tiež na ekzémy.

Na pleť je vynikajúca srvátka ako peeling alebo ju použite ako pleťovú masku po odlíčení. Príprava je veľmi jednoduchá. Zmiešajte 5 polievkových lyžíc sušenej srvátky a malého množstva vody, podľa toho, akú chcete hustotu kašičky.

Vyhlaďte si kožu celého tela

srvátka ako pleťová maskaNapustíte si vaňu plnú teplej vody, pridajte 300 gramov srvátky a doprajte si dvadsať minútovú kúpeľ v tejto príjemnej kúpeli.

Vyhladíte si pokožku celého tela a budete sa cítiť príjemne a svieža.

Účinky sú viditeľné ihneď a pri dlhodobom používaní sú zmeny dosť znateľné. Zaznamenáte hladkosť celého tela a podporíte regeneračné schopnosti kože.

Upozornenie

Tento článok „Ako využiť srvátku pre fyzické zdravie a pleť“ a jeho jednotlivé body má len informatívny charakter.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button