Zdravie a krása

Ako využiť detoxikáciu pri jarnej únave?

detoxikáciu proti jarnej únave Návod ako využiť detoxikáciu pri jarnej únave. Na jar sa po dlhom zimnom spánku príroda prebúdza a rovnako tak sa prebúdza aj vaše telo. Opäť sa dostáva do kondície a pripravuje na teplejšie počasie. A práve v tejto chvíli môžete pociťovať malátnosť, ospalosť, alebo dokonca nechuť do akejkoľvek práce. Pracujte na sebe, aby ste sa zase mohli cítiť plní života. Najlepšie na to pomáha zmena životosprávy a detoxikácia organizmu. Vyhýbajte sa kofeínu a začnite sa viac hýbať. Ak chcete využiť detoxikáciu pri jarnej únave, neváhajte a prečítajte si nasledujúce riadky.

Čo budete potrebovať na detoxikáciu pri jarnej únave:

  • sedliacky rozum
  • ochota nechať si poradiť

Na detoxikáciu pri jarnej únave využívajte vitamíny z prírody

návod na detoxikáciu pri jarnej únaveVďaka modernému pokroku a globalizácii sa už nemusíte spoliehať len na svoju záhradku.

Akékoľvek ovocie alebo zeleninu si možno dopriať po celý rok.

A preto si do svojho jedálnička zaraďte čerstvé ovocie a zeleninu, ktoré vám doplnia potrebné vitamíny a minerály.

Odpočinok pri jarnej únave

Nezabúdajte aj na dostatok spánku a odpočinku. Žijeme v dobe stresu, kedy sú na ľudí kladené vysoké nároky.

Je potrebné sa zastaviť a využiť napríklad bylinky, ktoré vám pomôžu sa zbaviť toxínov, ktoré sa vo vás cez zimu nahromadili.

Ak trpíte nedostatkom energie, pomôžu vám na jarnú únavu ďalšie doplnky stravy. Nezabúdajte dodržiavať pitný režim. Aj nedostatok vody v tele môže zapríčiniť pocit únavy a úbytok energie.

Detoxikácia pri jarnej únave a vhodné bylinky

bylinky ako detoxikáciaUž po stáročia poznali babky korenárky priaznivé účinky slovenských byliniek.

Veľakrát môžu byť považované aj za burinu, ako napríklad sedmokráska alebo žihľava. Určite si pamätáte, že ste ako malí chodili zbierať podbeľ alebo žihľavu.

Ak sa vám nechce ísť do prírody, môžete si usušené zmesi rovno kúpiť.

V súčasnosti sú dostupné v špecializovaných obchodoch so sypanými čajmi, taktiež v niektorých obchodoch zdravej výživy. Žihľava napríklad vybudzuje z tela nebezpečné látky, sedmokráska povzbudzuje pečeň a žlčník. Púpava zase stimuluje žalúdočnej šťavy, jej kvety sú výborné na prípravu zdravého nápoja.

Proti stresu použite exotický ženšen čiže koreň života. Ginkgo biloba naopak zlepšuje pamäť a života budič nájdete v mácií peruánskej. Objaviť možno zároveň guaranu, ktorej sa hovorí elixír druhého života. Jej pravidelné užívanie odstraňuje psychickú aj fyzickú únavu. Tak hurá do toho!

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button