Zdravie a krásaDetiNávody

Ako vyrobiť domácu penu do kúpeľa pre deti?

ako vyrobiť detskú penu do kúpeľaDetská pokožka je veľmi jemná a vyžaduje osobitnú starostlivosť. Obzvlášť by sme mali dať pozor na výber kozmetiky do kúpeľa a po kúpeli, aby sme detskú pokožku nevysušovali a nepodráždili. Deti však majú veľmi rady vaňu plnú peny. Skúste si s nami vyrobiť domácu penu do kúpeľa pre deti, ktorá skvele pení, nádherne vonia a neobsahuje nevhodné parabény, konzervanty a pod. Výroba peny do kúpeľa je veľmi jednoduchá, deti vám pri nej určite rady pomôžu. A v porovnaní s kupovanými výrobkami je jej cena veľmi priaznivá. Vyskúšajte našu domácu penu do kúpeľa pre deti. Postup nájdete v nasledujúcom článku.

Čo je potrebné na domácu penu do kúpeľa pre deti:

  • 6 polievkových lyžíc tekutého mydla alebo mydlového základu na výrobu domácej kozmetiky
  • 2 polievkové lyžice rastlinného glycerínu
  • 4 polievkové lyžice nechtíkového oleja
  • 2 lyžice cukru
  • 5-10 kvapiek éterického oleja vhodného pre deti

Zložky na výrobu detskej peny do kúpeľa

éterický olejZákladnou zložkou je tekuté mydlo alebo mydlový základ, najlepšie z prírodných zložiek, ktorý zoženieme v rôznych e-shopoch špecializujúcich sa na suroviny na výrobu domácej kozmetiky.

Ďalej budeme potrebovať rastlinný glycerín, ktorý je vhodný aj pre suchú pokožku. Glycerín hydratuje a zvláčňuje a vytvára na pokožke ochrannú bariéru, ktorá bráni vysušovaniu pokožky po kúpeli.

Do detskej peny budeme potrebovať tiež nechtíkový olej. Nechtíkový olej má protizápalové účinky, pomáha hojiť drobné ranky, odreniny a tiež jazvy, upokojuje a hydratuje pokožku, pomáha bojovať proti ekzémom, vyrážkam a ďalším kožným chorobám. Je veľmi vhodný pre detskú pokožku.

Ďalej pridáme cukor, aby pena vo vani správne penila a éterický olej pre krásnu vôňu a zdravotné účinky.

Éterické oleje vhodné pre deti

Mandarínka – harmonizuje detskú psychiku a trávenie, uvoľňuje napätie, pomáha pri nespavosti, posilňuje spánok, je veľmi vhodná do kúpeľa.

Harmanček – je veľmi príjemný pre deti, pomáha pri nespavosti a bolesti, pôsobí proti podráždeniu, je hojivý a protizápalový.

Levanduľa – vhodná pre citlivú pokožku, pôsobí antibakteriálne, protivírusovo, protizápalovo a proti plesni, bojuje proti nespavosti, upokojuje, hojí odreniny, popáleniny a kožné ochorenia.

Myrta – je určená pre deti od 4 rokov, zlepšuje náladu, je účinná pri chrípke a ochorení dýchacích ciest, napomáha vykašliavaniu, posilňuje imunitu a funkciu čriev.

Ružové drevo – navodzuje pohodu a uvoľnenie, upokojuje, regeneruje pokožku, posilňuje imunitu, je vhodné na citlivú pokožku a pomáha liečiť kožné problémy ako je ekzém, lupienka a pod. Hojí odreniny a ranky.

Tangarinka – uvoľňuje napätie, osviežuje, podporuje imunitu, priaznivo pôsobí na nervový systém, zmierňuje kŕče a svalové napätie, je hojivá a hodí sa do kúpeľa.

Burseresa – pomáha pri nespavosti, upokojuje pri podráždení a strese, uvoľňuje svalové napätie preto je veľmi vhodná pre deti.

Postup ako vyrobiť domácu penu do kúpeľa pre det

vaňa plná penyVšetky ingrediencie zmiešame a prelejeme do uzatvárateľnej nádoby. Necháme odstáť 24 hodín a môžeme používať.

Do jedného kúpeľa stačí pridať približne 2 polievkové lyžice peny. Pred použitím penu do kúpeľa pretrepeme. Domáca pena do kúpeľa vydrží až 3 mesiace.

Tipy

Nechtíkový olej môžeme nahradiť napr. harmančekovým olejom, ktorý je tiež veľmi vhodný na detskú pokožku, bojuje s alergiami a ekzémami, hojí ranky a odreniny, upokojuje a regeneruje pokožku.

Upozornenie

  • Pri použití éterických olejov je potrebné dávkovať ich množstvo vzhľadom k veku dieťaťa.
  • Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button