Recepty

Ako urobiť dobré pečeňové knedličky do polievky?

pečeňové knedličky do polievkyDomáce pečeňové knedličky z kuracích pečení sú veľmi obľúbenou závarkou do polievky. A nezáleží ani na tom, aký má vývar základ, či hydinové alebo hovädzie. Takáto polievka s dobrými pečeňovými knedličkami chutí výborne a navyše je veľmi výživná. Ako urobiť pečeňové knedličky, aby sa skutočne podarili a boli chutné? Prinášame recept na pečeňové knedličky do polievky krok za krokom.

Čo je na pečeňové knedličky do polievky potrebné:

  • 250 g kuracích pečienok
  • 1 vajce
  • 2 strúčiky cesnaku
  • strúhanka podľa potreby
  • maslo (hera) – odkrojte si cca 1 cm prúžok
  • mleté čierne korenie
  • soľ
  • mletá rasca (množstvo len medzi prstami)
  • majorán

Postup prípravy pečených knedlíčkov do polievky krok po kroku

Krok 1: príprava pečene

pečeňové knedličky z kuracích pečení

Kuracia pečeň, ktorú sme si pripravili na pečeňové knedličky do polievky prepláchneme studenou vodou.

Množstvo pečene nemusíte vážiť, ak kúpite polkilový balíček, na knedličky použijeme približne polovicu. Umyté kuracie pečene na pracovnej doske naškrabeme nožom alebo pomelieme na mlynčeku a dáme do misky.

Krok 2: príprava pečeňovej zmesi

Do misky s kuracou pečeňou pridáme trochu strúhanky, celé vajce, olúpané, umyté a naškrabané strúčiky cesnaku (cesnak môžeme zomlieť súčasne s pečeňou, alebo nastrúhať na jemnom strúhadle).

Pridáme prúžok masla alebo nejakého tuku, mleté čierne korenie len jemne (cesnak môže byť ostrý a viac korenia by nebolo v domácich pečeňových knedličkách do polievky žiaduce), soľ podľa chuti a štipku mletej rasce a majoránku.

Krok 3: tvorba pečeňových knedličkov

Ako urobiť dobré pečeňové knedličky do polievkyZ pripravenej hmoty vytvárame neveľké guľôčky, keďže varením ešte nadobudnú väčší objem. Guľôčky sa robia lepšie, keď si namočíme dlane vo vode, tým pádom sa hmota pri tvorbe guľôčok nebude lepiť na ruky.

Hotové pečeňové knedličky pokladáme na tácku alebo tanier posypaný strúhankou, aby sa tiež nelepili. Pečeňové knedličky sú hotové a môžete ich pridať do polievky.

Na čo si dávať pozor?

Ak nie ste zvyknutí pridávať do pečeňových knedličiek nejaký tuk, musíte počítať s tým, že knedličky budú tuhé. Obzvlášť vadí tuhosť pečeňových knedličiek, keď ich robíte väčšie.

Chcete ich na tanieri rozkrojiť, ale dopadne to tak, že ich chytáte v lone. Tu je potrebné podotknúť, že optimálne mäkké knedličky sú chutnejšie, než knedličky tvrdé, pripomínajúce kamienky.

Takže, ak chcete mať pečeňové knedličky do polievky chutné a nie tvrdé, nezabudnite na tuk. Množstvo potom musíte odhadnúť, ak robíte z väčšej dávky, než uvádzame.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button