Ako si vybrať

Ako správne vybrať poťahový materiál?

sedacia súpravaAj vy máte pravdepodobne doma sedaciu súpravu, ktorej poťahový materiál každý deň dostáva pekne zabrať. Všetci to dobre poznáme. Sedacia súprava patrí medzi najvyužívanejšie druhy nábytku v každej domácnosti. Pozorujete, že sa na nej začínajú objavovať malé fliačky aj väčšie škvrny, odreté a presedené miesta a ďalšie nedokonalosti? Ak áno a budete uvažovať o nákupe novej sedacej súpravy, mali by ste vedieť, že na trhu sú dnes aj špeciálne poťahové materiály, ktoré bez problémov odolajú aj hrubšiemu zaobchádzaniu a majú unikátny povrch, ktorý nepoškodia ani takí nepriatelia ako sú pastelky, fixky či tekutiny. Ponúkajú sa hneď 3 varianty. Pri kúpe vám postačí sedliacky rozum, čas a ochota si nechať poradiť.

Ako poťahový materiál ošetriť od škvŕn

Ak aj vašu sedačku „zdobia“ škvrny, nemaskujte ich, ale snažte sa ich odstrániť. Proti škvrnám od jedla zaberá voda s citrónom a octom. Stačí do 1 litra vody naliať šťavu z 1 citróna a 2 lyžice octu a škvrnu vyčistiť. Rovnako pomôže aj mydlová voda.

Avšak uvedomte si aj fakt, že s každým čistením škvŕn riskujete, že dôjde k poškodeniu poťahového materiálu sedacie súpravy.

Chytré poťahové materiály ako efektívne riešenie

Ak premýšľate vopred a chcete sa problémom so škvrnami vyhnúť, existuje jediné riešenie. Je potrebné vybrať „chytré“ poťahový materiál, z ktorého je možné všetko rýchlo a ľahko vyčistiť.

Špeciálne poťahové materiály zvyšujú komfort každodenného využitia sedacej súpravy a jej odolnosť voči škvrnám a zašpineniu. Aktuálne sú v ponuke 3 varianty vysoko odolných poťahových látok, ktoré patria k materiálom budúcnosti.

Ako fungujú „chytré“ poťahové materiály sedacích súprav?

Ekwador proti tekutine

poťahový materiál marokoPrvou špecialitou je látka Ekwador, ktorá má unikátne vode odolné vlastnosti. Žiadna tekutina sa cez látku nedostane. Ak tekutinu na poťah vylejete, vytvoria sa malé kvapky, ktoré stačí jednoducho zotrieť handričkou.

Nemusíte preto mať obavy, že by ste vašu milovanú sedačku zničili napríklad „prekliatym“ červeným vínom. Poťahová látka Ekwador je tiež príjemná na dotyk a veľmi odolná proti oderu.

Maroko odolá tekutinám aj pastelkám

Druhý unikátny poťahový materiál je Maroko, ktorý na dotyk pripomína semiš. Aj táto látka ponúka úžasné vlastnosti, ktoré predlžujú životnosť sedacej súpravy. Sedaciu súpravu s látkou Maroko by mali mať rodiny s deťmi, pretože látku nezničia ani pastelky.

Ak sa vaše dieťa na sedačke „umelecky“ vyblázni, stačí vziať navlhčenú handričku a krúživými pohybmi pastelky z povrchu umyť. Poťahová látka Maroko tiež perfektne odoláva tekutinám a zachováva si stálosť farieb.

Syntetická kože Vienna a LOFT odolné voči fixkám

poťahový materiál loftDo tretice sú tu syntetické kože Vienna a LOFT. Jedná sa o nadčasové materiály, ktoré nájdu uplatnenie vo všetkých domácnostiach a najviac potešia rodiny s deťmi. Tieto materiály sú totiž odolné proti fixkám.

Takže ak vaše dieťa namaľuje na sedačku svoj výtvor, nemusíte mu nadávať a hroziť sa, že je vaša sedačka nenávratne zničená. Stačí vziať obyčajnú školskú gumu a miesto vygumovať. Potom je potrebné kožu ošetriť a umyť mydlovou vodou. Syntetické kože Vienna a LOFT vyzerajú moderne a hodia sa preto do väčšiny interiérov. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť gauč.

Aké možnosti na poťahové materiály existujú

Všetky tieto špeciálne poťahové materiály sú na trhu. Vo svojom sortimente ich má množstvo výrobcov a predajcov nábytku, nakoľko sa stávajú čoraz žiadanejšou variantou na poťahový materiál sedacej súpravy.

Prečítajte si aj tieto články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button