Ako si vybraťZáhrada

Ako vybrať dobrý záhradný slnečník?

pekné záhradné slnečníkyUžite si vonkajšie posedenie na záhrade za slnečného počasia pekne pod slnečníkom v tieni. Zistite, ako a podľa čoho vybrať ten pravý slnečník na záhradu a koľko za neho nanajvýš zaplatiť. A neuvažujete o slnečníku aj s lampou k bazénu? V tomto článku sa dozviete pár tipov pre spotrebiteľov ako si správne vybrať dobrý záhradný slnečník.

Čo budete potrebovať ak si chcete vybrať záhradný slnečník?

  • pamätať na pravidlá v tomto návode

Veterné počasie

ako si správne vybrať záhradný slnečníkVaším nepriateľom je veterné počasie. Určite nebudete chcieť pri každom zdvihnutí vetra slnečník skladať. A preto by mal byť odolný a dobre upevniteľný.

Na čo teda myslieť na začiatku?

Či slnečník umiestniť v otvorenom priestranstve, alebo za domom, ktorý ho ochráni. Nie všetky lacné záhradné slnečníky ale vietor ustoja.

Kvalitný a pevný stojan

Základom záhradného slnečníka je stojan. Vyberte si medzi modelmi záhradných slnečníkov, ktoré umožňujú plnenie stojana vodou, pieskom, popr. aby ho bolo možné zakotviť napevno.

S tým samozrejme súvisí prenositeľnosť slnečníka. Ak budete záhradný slnečník často premiestňovať, každé kilo navyše sa určite prejaví.

Akú veľkosť záhradného slnečníka vybrať?

Odpoveď je jednoduchá. Podľa toho, k čomu má primárne slúžiť. Trebárs budete chcieť pod slnečníkom obedovať s rodinou pri záhradnom stole. Alebo ho budete chcieť použiť len na vrhanie tieňa nad lehátko pri bazéne.

Vždy je lepšie kúpiť trochu väčší slnečník, nikdy neviete, koľko členov rodiny sa bude chcieť pod ním pred slniečkom schovať.

Funkcie záhadného slnečníka

ukotvenie záhradného slnečníkaNajlacnejšie sú slnečníky bez špeciálnych funkcií vyrobené z obyčajných materiálov.

Postačí vám pár desiatok eur v peňaženke.

Ak sa ale hodláte trochu tresnúť po vrecku a užiť si aj trochu luxusu, môžete vybrať napríklad závesný typ slnečníka bez stredovej tyče aj s možnosťami naklápania.

Materiál slnečníka

Hľaďte na materiál. Konštrukcie u najlacnejších slnečníkov sú vyrobené z plastu. Textília slnečníka môže disponovať takými vlastnosťami, ako je vodeodolnosť alebo stálofarebnosť.

Vyblednutie farieb u finančne náročnejších slnečníkov nehrozí tak ako u lacných modelov.

Cena

A nakoniec cena. Koľko za slnečník zaplatiť? Najlacnejšie záhradné slnečníky kúpime okolo 18 €.

Závesné slnečníky s hliníkovou konštrukciou už za 74 €. Luxusné slnečníky napríklad aj so zabudovaným osvetlením vyjdú aj na 400 €.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button