Ako si vybrať snowboardové viazanie?

snowboardové viazanieSnowboardové viazanie je jedným z najdôležitejších prvkov snowboardu. Len s tým pravým snowboardovým viazaním je vaša jazda pohodlná a bezpečná. Na trhu máte možnosť výberu z rôznych typov viazania, takže môžete byť trochu zmätení. Ale nemusíte sa obávať. S trochou informácií od nás budete mať v tom jasno.


Snowboardové viazanie podľa štýlu a techniky jazdy

viazanie na snowboardSnowboardové viazanie musí byť plne kompatibilné. Vyberte jeho typ podľa štýlu a techniky jázd, ktoré plánujete. Rovnako ako sú rôzne snowboardy pre rôzne štýly jazdy, existujú aj rôzne snowboardové viazania pre freestyle, freeride a all-mountains.

Veľkosť topánky

Ďalej vyberajte podľa veľkosti topánky a tiež podľa pohlavia (v závislosti od obuvi vyberte veľkosť väzieb).

Veľkosť topánok S-XL je k dispozícii na predaj. Medzi najkupovanejšie viazania mužmi a ženami patria viazania veľkosti M-L.


Spôsob viazania

Pri nákupe snowboardových väzieb si môžete vybrať z niekoľkých spôsobov viazania. Konkrétnejšie ide o klasické viazania FLOW a Step-in. Klasické mäkké viazanie je jedným z najpoužívanejších, pretože je vhodné pre všetky štýly jazdy, ktorá je s nimi pohodlná.

snowboardistaNajmenej používané viazanie je Step-in, ktoré sa podobá na lyžiarske viazanie a jeho princíp spočíva v jednoduchom nazúvaní. Viazanie FLOW je najpokročilejšou viazacou technológiou, ktorá postupne získava viac a viac nadšencov. Jeho výhodou je jednoduché upevnenie topánok (jednoduché zaklapnutie). Viazanie FLOW je však zložitejšie z hľadiska nastavení, no keďže viazanie neprestavujeme veľmi často, nemal by to byť veľký problém.

Materiál

Základné snowboardové viazanie je vyrobené z plastu. O niečo drahšie, ale s dlhšou životnosťou, je plastové viazanie s kovovými komponentmi (chrastítka, chrbát atď.).

Najtrvanlivejšie je celokovové viazanie, ale tiež plastové popruhy. Moderné viazania s dlhou životnosťou sú vyrobené z vysoko kvalitného uhlíka, ale sú tiež najdrahšie.

Cena

Cena snowboardových viazaní sa pohybuje od 50€ (plastové) až po 500€ (tieto sú však vyložené 24-karátovým zlatom). Hľadajte teda kvalitné viazanie, najlepšie niekde cenovo v strede.

Prečítajte si aj články:


Mohlo by vás zaujímať

Podľa čoho si vybrať záhradný altánok

Ako vybrať záhradný altánok? Riaďte sa týmito faktormi!

Záhrada je miesto, ktoré môže mať skutočne široké využitie. Okrem toho, že si v nej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.