Ako si vybraťŠport

Ako si vybrať snowboardové viazanie?

snowboardové viazanieSnowboardové viazanie je jedným z najdôležitejších prvkov snowboardu. Len s tým pravým snowboardovým viazaním je vaša jazda pohodlná a bezpečná. Na trhu máte možnosť výberu z rôznych typov viazania, takže môžete byť trochu zmätení. Ale nemusíte sa obávať. S trochou informácií od nás budete mať v tom jasno.

Snowboardové viazanie podľa štýlu a techniky jazdy

viazanie na snowboardSnowboardové viazanie musí byť plne kompatibilné. Vyberte jeho typ podľa štýlu a techniky jázd, ktoré plánujete.

Rovnako ako sú rôzne snowboardy pre rôzne štýly jazdy, existujú aj rôzne snowboardové viazania pre freestyle, freeride a all-mountains.

Veľkosť topánky

Ďalej vyberajte podľa veľkosti topánky a tiež podľa pohlavia (v závislosti od obuvi vyberte veľkosť väzieb).

Veľkosť topánok S-XL je k dispozícii na predaj. Medzi najkupovanejšie viazania mužmi a ženami patria viazania veľkosti M-L.

Spôsob snowboardového viazania

Pri nákupe snowboardových väzieb si môžete vybrať z niekoľkých spôsobov viazania. Konkrétnejšie ide o klasické viazania FLOW a Step-in. Klasické mäkké viazanie je jedným z najpoužívanejších, pretože je vhodné pre všetky štýly jazdy, ktorá je s nimi pohodlná.

snowboardistaNajmenej používané viazanie je Step-in, ktoré sa podobá na lyžiarske viazanie a jeho princíp spočíva v jednoduchom nazúvaní. Viazanie FLOW je najpokročilejšou viazacou technológiou, ktorá postupne získava viac a viac nadšencov. Jeho výhodou je jednoduché upevnenie topánok (jednoduché zaklapnutie). Viazanie FLOW je však zložitejšie z hľadiska nastavení, no keďže viazanie neprestavujeme veľmi často, nemal by to byť veľký problém.

Materiál snowboardového viazania

Základné snowboardové viazanie je vyrobené z plastu. O niečo drahšie, ale s dlhšou životnosťou, je plastové viazanie s kovovými komponentmi (chrastítka, chrbát atď.).

Najtrvanlivejšie je celokovové viazanie, ale tiež plastové popruhy. Moderné viazania s dlhou životnosťou sú vyrobené z vysoko kvalitného uhlíka, ale sú tiež najdrahšie.

Cena

Cena snowboardových viazaní sa pohybuje od 50€ (plastové) až po 500€ (tieto sú však vyložené 24-karátovým zlatom). Hľadajte teda kvalitné viazanie, najlepšie niekde cenovo v strede.

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button