Ako si vybrať

Ako si vybrať jedálenský stôl?

Čo je ústredným bodom každej jedálne? Samozrejme, jedálenský stôl. Preto sa oplatí venovať trochu viac času a pozornosti pri jeho výbere.

Jedálenský stôl musí optimálne spĺňať požiadavky všetkých členov domácnosti.

Návod ako si vybrať jedálenský stôl

Čo by sme mali vedieť pred nákupom?

Odpovede, na niekoľko kľúčových otázok nám pomôžu vybrať ten správny kus nábytku. Na čo by sme mali teda zamerať pred nákupom?

  • Koľko ľudí bude denne používať jedálenský stôl
  • Ako často a koľko návštevníkov môžeme očakávať
  • Akú veľkú plochu môžeme venovať stolu
  • Máme v byte možnosť rozloženia stola a je rozkladací stôl dobrou voľbou
  • Aký tvar stola bude dokonalý
  • Ako bude jedálenský stôl ladiť s iným nábytkom
  • Z akých materiálov má byť stôl vyrobený
  • Aký štýl by mal stôl predstavovať

Rozhodujúci je vždy počet ľudí, ktorí budú tráviť čas pri kuchynskom stole. Nemá zmysel kupovať príliš veľký stôl, napríklad keď sú dvaja alebo traja členovia domácnosti a hostia prídu len zriedka.

Čím viac členov rodiny a čím častejšie nás navštevuje rodina, priatelia, tým viac sa oplatí zvoliť veľký stôl, najlepšie rozkladací, aby poskytol miesto pre každú návštevu pri stole.

Dôležitá je aj veľkosť miestnosti a jej charakter. Keď je jedáleň skôr ako obývacia izba, viac sa potom môžeme zamerať na vzhľad stola, aj keď netreba zabúdať ani na jeho funkčnosť. Predpokladá sa, že stôl by mal byť aspoň 60 cm široký a 40 cm hlboký na osobu pri stole. To znamená, že štvorčlennej rodine bude stačiť stôl s rozmermi 120 x 80 cm.

Samozrejme, do veľkej miestnosti je vhodnejší väčší stôl, ktorý ladí so zvyškom nábytku. Ak je nábytok masívny, stôl by mal pôsobiť tiež masívnym dojmom. Ak je interiér svetlejší, vzdušnejší vhodnejší bude stôl so štíhlou líniou. Jedálenský stôl by mal splynúť s dizajnom interiéru. Tvar stola môže závisieť od toho aká je veľkosť jedálne. Okrúhly stôl poskytuje viac priestoru. Oválny stôl je polohovateľnejší, no nehodí sa ku každému aranžmánu. Obaja preferujú stred miestnosti. Štvorcové a obdĺžnikové stolíky sú zasa univerzálne, umiestniť ich k stene nie je problém. Koniec koncov, najlepšie budú fungovať vo veľkých miestnostiach.

Podľa čoho si vybrať jedálenský stôl

Aký jedálenský stôl si teda kúpiť?

Keď viete, aký stôl hľadáte, môžete začať prehliadať ponuku obchodov. Vďaka tomu sa vám zo širokého katalógu produktov, ktorý je v nich bežne prezentovaný, nezakrúti hlava. Bez prvotných parametrov, ktoré obmedzujú kupujúceho, by musel zákazník ponuku konfrontovať s desiatkami, ba niekedy až stovkami položiek.

Bohatosť ponuky je najväčším problémom pri kúpe. Existuje veľa modelov, ktoré budú skvele fungovať v akomkoľvek priestore.

Dobrým príkladom sú jedálenské stoly na eshope stolicky24.sk. Nájdete tu vyše štyridsať položiek, stoly vhodné do moderných, minimalistických, glamour ale aj klasických jedální.

Často sa tieto kusy nábytku hodia do rôznych štýlov. Elegantný, bielo-čierny stôl Nord je skvelým stolom do priestrannej jedálne v modernom štýle, no vďaka laku vo vysokom lesku vynikne aj v glamour interiéroch.

Na druhej strane nadčasový, drevený a rozkladací stôl Rois sa bude skvele hodiť ako do klasických, tak aj do útulnejších rustikálnych jedální. Drevená dyha je dostupná v dvoch farbách: medový dub alebo biela. Jeho jednoduchý tvar tiež umožňuje, aby dobre ladil so škandinávskymi aranžmánmi. Prvá verzia je vhodná do jedálne v modernom štýle. Druhá verzia je univerzálnejšia a možno ju použiť aj v klasických interiéroch.

Bez predchádzajúcej prípravy by sme teda len ťažko vybrali ten správny jedálenský stôl. Vzhľadom na to, že ide o najdôležitejší kus nábytku v tejto miestnosti, je potrebné venovať výberu správneho stola trochu viac času.

Zdroj obrázkov: Stolicky24.sk

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button