Nezaradené

Ako rozmiestniť nábytok v obývačke?

návod ako rozmiestniť nábytok v obývačkeObývačka, ako najdôležitejšia a vo väčšine prípadov jediná spoločenská miestnosť, si vyžaduje pri zariaďovaní viac pozornosti ako napríklad kuchyňa. Obývačka musí mať v prvom rade dostatok priestoru na sedenie, ale zároveň nesmie byť preplnená množstvom zbytočných dekorácií. Ako ale rozmiestniť nábytok v obývačke tak, aby miestnosť nepôsobila chaoticky?

Kam dať obývaciu stenu a sedačku?

V prvom rade si musíte premyslieť, kam dáte obývaciu stenu a sedačku. Pri výbere nábytku zohľadňujte predovšetkým veľkosť. Tá je rozhodujúca. Ak vám ale žiadna veľkosť nábytku do obývacej izby nevyhovuje, ideálnym riešením je dať si vyrobiť moderný nábytok na mieru. Získate originálny kúsok, ktorý nenájdete nikde inde.

Sedačku vám odporúčame umiestňovať tak, aby vám v popoludňajších hodinách na ňu nesvietilo slnko. Ak k vám príde návšteva, určite neocení, ak im bude svietiť slnko do očí.

Samozrejme, pomôcť si budete môcť žalúziami alebo závesmi, ale aj tak sa snažte rozmiestniť nábytok tak, aby vám na sedačku nesvietilo popoludňajšie slnko. Iné to bude v prípade, že máte obývačku orientovanú na východ.

Nábytok dávajte ďalej od interiérových dverí. Interiérové dvere sa po otvorení do miestnosti nesmú dotýkať žiadneho nábytku.

Sedačku dávajte pár centimetrov od steny

Ak už máte sedačku v obývačke, neodporúčame vám ju dávať priamo ku stene. Dávajte ju pár centimetrov od steny – ideálne päť až desať centimetrov. Ľahšie sa vám bude priestor za sedačkou upratovať a ochránite ju pred plesňami, ktoré sa môžu objaviť na stenách najmä v starších panelákoch a v málo vetraných priestoroch.

K sedačke musí byť dobrý prístup – konferenčný stolík dávajte ďalej od sedačky. Keď si sadnete na sedačku, nesmiete sa kolenami dotýkať konferenčného stolíka.

Zariaďte si obývaciu izbu podľa týchto praktických rád a uvidíte, že vaša obývačka nebude vyzerať stiesnene, nebude ju ohrozovať vysoká vlhkosť a najmä pomocou šikovného vertikálneho žalúzia a kombináciou doplnkov vytvoríte miestnosť, v ktorej budete môcť privítať každú vzácnu návštevu.

V obývačke by sa mala nachádzať len sedačka, obývacia stena, pár minimalistický doplnkov, moderné závesy alebo iný typ tieniacej techniky a moderný konferenčný stolík.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button