CestovanieAko si vybrať

Ako si vybrať správny poznávací zájazd po Níle?

Ako si vybrať správny poznávací zájazd po NíleAk nepatríte medzi tých, ktorí na pláži radi leňošia. Chcete navštíviť Egypt a poznať väčšinu jeho histórie? Potom práve pre Vás je poznávací zájazd po Níle, životodarnej rieke Egypta, okolo ktorej sa od dávnych čias faraónov sústredil život obyvateľov tejto očarujúcej krajiny. Cestovné kancelárie ponúkajú širokú škálu výletov. Nižšie nájdete niekoľko rád, ako si vybrať ten správny poznávací zájazd po Níle, zodpovedajúci vašim predstavám.

Pozor na hygienu v Egypte

Pretože je všeobecne dobre známe, že hygienická úroveň niektorých zariadení v Egypte nie je na príliš dobrej úrovni, vyplatí sa vždy zvoliť poznávací zájazd po Níle od niektorej z renomovaných cestovných kancelárií, ktoré môžu byť synonymom kvalitných služieb.

Mnoho turistov v posledných rokoch volí pre tento typ zájazdu zahraničné cestovné kancelárie s odletmi z nemeckých či rakúskych letísk, ktoré mávajú vo väčšine prípadov zarezervované tie najluxusnejšie lode, ktoré brázdia vody medzi Luxorom a Asuánom.

5 * hotel je istota

Prečítajte si názory iných cestovateľov na úroveň služieb v tejto oblasti poskytovaných slovenskými či zahraničnými cestovnými kanceláriami. Hoci poznávanie pamiatok bude tvoriť podstatnú časť tohto typu zájazdu, zostáva niekoľko málo dní (v závislosti na konkrétnom programe), ktoré strávite v niektorom z letovísk na pobreží Červeného mora.

U niektorých cestoviek máte možnosť zvoliť medzi ubytovaním v hoteli 4 * či 5 *. Keďže nie všetky 4 * hotely sú dobré, odporúča sa vybrať 5 * hotel.

Široká ponuka poznávacích zájazdov v Egypte

poznávací zájazd po NíleRozhodnite sa, koľko dní chcete stráviť poznávaním a koľko odpočinkom pri mori. Ponuka je naozaj široká. Väčšinu poznávacích zájazdov do Egypta nájdete na stránkach najväčších internetových cestovných agentúr.

Ponúkané poznávacie zájazdy majú rôzne mená, u každého z nich cestovná kancelária uvádza aj konkrétny program.

Zájazdy sa líšia napr. počtom dní (od 8 dní až po 15) a množstvom navštívených pamiatok.

Program zájazdu

Základným programom je vždy plavba po rieke Níl v oblasti medzi Luxorom a Asuánom. V tejto oblasti sa pohybuje necelých 300 veľkých výletných lodí, ktoré majú na niekoľko mesiacov dopredu stanovený svoj program.

Lode jazdia v oboch smeroch, tj. ako z Luxoru do Asuánu, tak aj z Asuánu do Luxoru. Aby bol dodržaný týždenný harmonogram plavby, trvajú plavby po prúde (tj. medzi Asuánom a Luxorom) tri noci, proti prúdu štyri noci. Počas tejto časti zájazdu klienti navštívia najčastejšie chrám vo Filé, Edfu, Kom Ombu a pamiatky na oboch brehoch rieky Níl v Luxore.

POZOR: návšteva jedného z najkrajších chrámov v Egypte, chrámu v Abu Simbel, nie je súčasťou programu všetkých poznávacích zájazdov. Len v málo prípadoch je to už zahrnutých v cene. Inokedy musí byť táto autobusová cesta zaplatená zvlášť (asi 80-100 USD).

U niektorých typov poznávacích zájazdov ju nie je možné z časových dôvodov uskutočniť vôbec. Informujte sa o tejto možnosti v cestovnej kancelárii.

Návšteva Káhiry

poznávací zájazd po Níle - KáhiraAk chcete navštíviť aj Káhiru, musíte si vybrať adekvátny výletný program. Do Káhiry sa najčastejšie jazdí z Luxoru vlakom (či naopak z Káhiry do Luxoru) alebo v jednom smere z pobytového strediska na pobreží.

Kým v cene zájazdu býva väčšinou plná penzia na lodi, pri prejazdoch do Káhiry a v Káhire samotnej to býva maximálne polpenzia. Tieto informácie nájdete v popise zájazdu.

Ak budete cestovať do Káhiry vlakom, odporúčame príplatok za lôžkový vozeň.

Tipy na poznávací zájazd po Níle

Pokiaľ chcete pri nákupe poznávacieho zájazdu ušetriť, vyberte ponuku First moment (tj. na prvý moment), pri ktorej cestovky poskytujú zľavy za skorý nákup, alebo naopak Last minute, pri ktorej sa vypredávajú posledné voľné miesta. V druhom prípade sa však môže stať, že program, ktorý ste si vybrali, už nemusí byť k dispozícii.

Vezmite so sebou na poznávací zájazd po Níle niekoľko dolárov, ktoré vám poslúžia ako bakšišné, ktoré sa vyžaduje počas tohto typu zájazdu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button