Cestovanie

Ako si užiť Východné Anglicko a Lincolnshire?

Ako si užiť Východné Anglicko a Lincolnshire? Priamo v srdci leží kniežatstvo Suffolk a Norfolk u južného okraja leží Essex. V stredoveku medzi 13. a 16. storočím to bolo najbohatšia a najľudnatejšia oblasť dnešnej Británie.

Cambridge

Anglicko sa spája najmä s univerzitnými mestečkami ako je Cambridge a Oxford. Cambridge má naozaj rozprávkovú atmosféru, ku ktorej prispieva aj častá hmla, ktorá akoby zjemňovala obrysy vežičiek.

cambridgePri prechádzkach po Cambridge si prezrite niektoré z mnohých dekoratívnych kamenných reliéfov. Tiež prechádzky popri rieke Cam patria k starých rituálom a sú obľúbené hlavne medzi študentami. Informačné centrum nájdete na Wheeler Street. Prejdite sa tiež ku kostolu Great St. Mary´s Church z 15. storočia a o trochu ďalej stojí Gonville a Caius College, ktorá bola založená v roku 1348.

Ďalšie zaujímavé miesta: Trinity College, St.John´s College, Clare Bridge, King´s College Chapel

Newmarket a Ely

V polovici 18. storočia bol v Newmarkete založený džokejský klub. Od tej doby sa toto mesto stalo srdcom britských dostihov. Celkom sa tu nachádza až 80 km jazdeckých tratí. Toto mesto leží 20 km od Cambridge.

newmarketNa High Street stoja staré budovy ako je napríklad  National Horse Racing Museum. Neďaleko sídli Jockey Club, kde sa určujú dostihové pravidlá.

Za múzeom sídli  Tattersalls, najslávnejšia britská spoločnosť zaoberajúca sa aukciami koní.

Ely je katedrálne mestečko, ktoré bolo postavené v roku 1322. Nachádza sa tu múzeum Stained Glass Museum.

Saffron Walden a okolie

saffron walden a východné anglickoAnglicko sa spája aj s týmto nádherným mestom, ktoré je považované za najkrajšie mesto z tejto oblasti. Toto malé prosperujúce mesto zostalo nádherne zachované. V turistickom centre dostanete leták s plánom mesta.

Na Museum Street stojí farský kostol Panny Marie vežou vysokou 60 m. Stredovekú strechu podpierajú anjeli. Zájdite tiež na Bridge Street, na ktorej je niekoľko stredovekých domov s výhľadom na otvorenú krajinu. Thaxted je 10 km od Saffron Waldenu. Tu je postavený kostol sv. Jána Krstiteľa z 15. storočia s vežou vo výške 54 m.

Ďalšími zaujímavými miestami sú Audley End a Coggeshall.

Suffolk

Východné Anglicko sa stája so Suffolkom. Ten sa nachádza v krásnych údoliach. Ak tu strávite niekoľko dní, tak určite nebudete ľutovať.

Mestá Clare a Cavendish sa pýšia nádhernými starobylými domami a dodnes fungujúcim pivovarom  Nethergate Brewery. Ďalej sa nachádza Long Melford, ktorý sa pýši kostolom Najsvätejšej trojice.

Ďalej na juh ležia Sundbury. Ďalšou zaujímavou zastávkou je Lavenham.

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button