Zvieratá

Ako nasadnúť na koňa?

ako nasadnúť na koňaSprávne sa vyhupnúť a nasadnúť na koňa je snom mnohých ľudí. Určite ste si už po toľkých komických sedeniach na koni, či už vo filme alebo bohužiaľ aj v realite, uvedomili, že to je celkom náročná činnosť, obzvlášť ak nemáte absolútne poňatia čo robíte. Radšej sa teda pozrime na to, ako sa správne vyhupnúť do sedla.

Čo je potrebné, ak chcete nasadnúť na koňa:

  • nasadnúť na koňaosedlaný kôň
  • prípadná stolička

Ku koňovi pristupujete zľava. Spustíte strmene, v ľavej ruke pridržiavate oťaž a ľavú nohu zasuniete špičkou do nej.

V prípade, že je strmeň vysoko, pomôžete si stoličkou. Zatiaľ nič komplikované ani namáhavé, všakže?

Postup ako správne nasadnúť na koňa

nasadnutie na koňaĽavou rukou sa pridržiavate kohútika, pravou rukou konca sedla. Plynulým pohybom zaberiete a postavíte sa do strmeňa, zatiaľ čo pravú nohu prehadzujete cez konský zadok. Robte to opatrne, aby ste nekopli koňa.

Jemne dosadnite. Pravú nohu zasuniete tiež do strmeňa. Sedíte vo vyrovnanej polohe, prípadne nastavíte správnu dĺžku strmeňov tak, aby noha bola pevná, opierate sa špičkami, päty sú takmer v rovine s chrbtom a hlavou. Teraz už môžete koníka podnietiť.

Možno sa zdá pre niekoho absurdné to, že by niekto nevedel správne nasadnúť na koňa, pre iných to môže byť zas celkom hlavolam. Faktom však je, že veľké množstvo ľudí sadnúť na koňa skrátka nevie. Dúfame, že sme vám týmto článkom pomohli predísť zbytočnému trapasu.

Ak sa vám páčil tento článok, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button