Cestovanie

5 tipov, ako lacno nakúpiť letenky

ako nakúpiť lacné letenkyLietať lietadlom môže v podstate každý. Na internete často vidíte reklamu na lacné lety, takže ani cena leteniek nemusí byť problém. Pretože niekedy letenky z reklamy ale nie sú tak lacné, ako sa môže na prvý pohľad zdať, je potrebné vedieť, ako a kde lacné letenky nakúpiť, potom môžete vyraziť. Poďte sa pozrieť na 5 tipov, ako nakúpiť letenky naozaj lacno.

1. Letenky hľadajte s predstihom

Aby ste kúpili naozaj lacné letenky, treba nakupovať s dostatočným predstihom. Platí, čím ďalej letíte, tým skôr je potrebné letenky kúpiť. Pre cesty cez oceán to môže byť až o pol roka dopredu.

Môžete nakupovať aj letenky na poslednú chvíľu, tzv. last minute, ktoré bývajú tiež cenovo výhodné. Ale v tomto prípade nikdy nemáte istotu, či sa uvoľní nejaký let do požadovanej destinácie.

2. Hľadajte aktívne

Ak chcete tie najlacnejšie letenky, musíte aktívne hľadať. Vždy, keď máte chvíľku, prejdite weby, ktoré ponúkajú lacné letenky a pozrite sa na nové ponuky.

Ak vás zaujme niektorá ponuka, ihneď ju zarezervujte. Budete mať pár dní, než rezervácia vyprší, aby ste sa rozhodli, či letenku zaplatíte alebo nie. Možno medzitým narazíte aj na ešte výhodnejšiu ponuku.

3. Počítajte aj s ostatnými poplatkami

Každú ponuku, ktorá sa zdá výhodná, si riadne preštudujte. Cena letenky môže byť uvedená bez letiskových poplatkov, ktoré môžu byť pár desiatok až stoviek eur.

Konečná cena by po pripočítaní všetkých ostatných poplatkov nemusela byť zďaleka tak nízka, ako sa na prvý pohľad zdá.

4. Nelietajte cez víkend, v piatok alebo v pondelok

odlet z iného mestaCena letenky sa odvíja nielen od destinácie, ale aj od obdobia, v ktorom letíte.

Najdrahšie bývajú letenky na víkend, v piatok alebo v pondelok. Preto zvoľte radšej let v strede týždňa.

Výhodnejšie bývajú tiež letenky v nočných hodinách a tie štartujúce skoro ráno.

Ceny stúpajú tiež v obdobiach  letných dovoleniek.

5. Nebojte sa odlietať od inokadiaľ než z hlavného mesta

Skúste sa pozrieť aj na ponuky letov z letísk v okolitých krajinách. Niekedy môžete natrafiť na veľmi výhodnú ponuku napríklad z Mníchova, Berlína, Prahy alebo z Varšavy. A cena môže byť natoľko priaznivá, že aj po pripočítaní ceny za cestu na letisko, bude lacnejšie ako letenky z Bratislavy či Viedne.

Tak ak hľadáte lacné letenky, buďte trpezliví, hľadajte naozaj aktívne a určite čoskoro narazíte na ponuku, ktorá vám bude vyhovovať po všetkých stránkach.

A ak letíte na dovolenku napríklad k moru, mohol by vás tiež zaujímať článok Ako a čo si zbaliť na letnú dovolenku alebo ten o tom, ako na dovolenku ušetriť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button