Ako nájsť brigádu v zahraničí (brigáda pre študentov)?

návod ako si nájsť brigádu v zahraničíAupair vo Francúzsku, jahody v Španielsku, obsluha v Taliansku … Záujem o to si nájsť brigádu v zahraničí je vysoký. Brigády v zahraničí hľadajte však zavčasu. Inak sa vám to nemusí vyplatiť.

Čo spraviť ako prvé ak si chcete nájsť brigádu v zahraničí


Brigády v zahraničí sú často krát už rok dopredu obsadené. To ale neznamená, že na nejakú zaujímavú ponuku nenarazíte. Platí však pravidlo, že brigádu na leto si zariaďujte najradšej čo najskôr.

Odporúčania

práca v zahraničíBrigádu v cudzine najľahšie nájdete na odporúčanie svojich priateľov, ktorí v niektorom z minulých rokov v cudzine pracovali. Preto skúste zahĺbiť vo svojej pamäti a oslovte svojich priateľov, o ktorých viete, že by vám mohli s brigádou na leto pomôcť.

Vo dvojici

V dvoch sa to lepšie ťahá, preto priberie parťáka, ktorý má tiež záujem nájsť brigádu v cudzine. Môžete si rozdeliť povinnosti pri hľadaní brigády, po odchode sa lepšie v dvoch prekonáva to, čo nečakane príde. Parťák bude vašou oporou a vy oporou svojho parťáka.


Dĺžka brigády v zahraničí

Treba si rozmyslieť, ako dlho chcete v zahraničí pracovať. Platí nepísané pravidlo, že krátkodobé brigády nie sú pre študenta príliš výhodné.

Najmä kvôli vysokým nákladom – na cestu, na bývanie a pod. Ideálna doba sú tri až štyri mesiace. Ak budete mať v septembri zápis na vysokú školu, nezabudnite, že ste zastupiteľný. Stačí overená plná moc.

Vaše možnosti ako nájsť brigádu

brigáda v zahraničíAk kamaráti nepomôžu, potom sú prakticky tri možnosti, ako nájsť brigádu v zahraničí. Vyskúšať agentúru, ktorá sa na prácu v zahraničí špecializuje (napr. Student Agency, popr. Úrad práce), hľadať sami na internete v inzerátoch, poprípade vyjsť do cudziny “naslepo” a na vlastnú päsť. Všetko má svoje pozitíva a aj negatíva.

Skúste aj diskusné fórum


Ak hľadáte akúkoľvek radu ohľadom práce v zahraničí, navštívte diskusné fóra, ktoré sa danou problematikou zaoberajú.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20%!

Tip: Momentálne prebieha aj akcia 2+1 zadarmo – len do vypredania zásob!


Mohlo by vás zaujímať

ako si pekne zariadiť firemné priestory

Ako si zariadiť firemné priestory, aby ste sa v nich cítili príjemne?

Každý podnikateľ si veľmi dobre uvedomuje, že na produktivitu zamestnancov a zisk majú výrazný vplyv …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.