Cestovanie

Ako si užiť Ibizu?

hlavné mesto IbizyMnoho vecí si možno predstaviť na Ibize, mladí ľudia si môžu predstaviť bohatý nočný život, iní majú krásnu prírodu s rôznymi druhmi flóry a fauny alebo bohatú kultúru. Je to španielsky ostrov, ktorý pochádza zo Španielska takmer na dosah ruky. Mnohé z nich sú považované za jedno z najpriaznivejších pre strávenie príjemnej letnej dovolenky pre všetky vekové kategórie. Ako si najlepšie užiť Ibizu?

Najprv sa musíte na Ibizu dostať

Najjednoduchšie ako sa dostať na Ibizu je letecká doprava, cesta je rýchla a príjemná. Avšak, ak nemáte radi lietanie, môžete si tiež vyzdvihnúť trajekt zo Španielska.

Cesta trajektom je dobrá, ak sa rozhodnete si prehliadnuť Španielsko ako také a navštíviť Ibizu ako čerešničku na torte.

Nočný život na Ibize

Ako si užiť IbizuAk sa vám páči nočný život a chcete si užiť Ibizu, nemali by ste vynechať známe nočné kluby a párty, kde sa schádzajú najznámejší dídžejovia ako DJ Tiesto, Armin van Buuren, David Guetta a mnohí ďalší slávni ľudia. Ak sa na nich tešíte, odporúča sa vopred zistiť, aké párty sa tu konajú.

Nočný život je aktívny po celý rok, a to nielen v lete. Z nočných klubov sa odporúča navštíviť kluby Pacha, Amnesia, Eden, El Divino, Es Paradis, Privilege, Space alebo Bora Bora Beach Club. Len kvôli nočnému životu je Ibiza tak populárna a môžete sa tu stretnúť nielen s turistami z Európy, ale aj z celého sveta.

Pláže na Ibize

užite si Ibizu na plážiAk si chcete užiť Ibizu nielen cez nočný život, ale aj skvelé kúpanie, môže to byť veľmi vzrušujúce.

Celé pobrežie ostrova je ohraničené takmer 70 krásnymi plážami a hoci sú prevažne piesčité, môžete nájsť aj štrk.

K dispozícii sú tiež pláže s názvom „calas“. K dispozícii sú tiež populárne nudistické pláže. Morská voda je čistá a vhodná na šnorchlovanie.

Tip ako si užiť Ibizu

Ak cestujete na Ibizu, uistite sa, že si môžete prenajať auto a uľahčiť objavovanie všetkých pláží a preskúmať historické jadro ostrova, čo je viac než zaujímavé.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button