Cestovanie

Ako spoznať históriu Malty?

užite si Maltu naplnoMalta je krásny ostrovný štát, z ktorého história doslova srší. Uskutočnili tu jedny z najdôležitejších historických udalostí, ktoré sa podpísali aj na súčasnej podobe ostrova, ten teraz obsahuje nespočetné množstvo pamiatok, ktoré sa radia do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Pre milovníkov dejín je Malta doslova rajom, kde je možné vysledovať konflikt kresťanskej a moslimskej kultúry. Ako spoznáte pravú históriu Malty?

Doprava na Malte

Ak chcete spoznať históriu Malty, je potreba na Maltu doraziť a to môžeme urobiť buď prostredníctvom lietadla či trajektu, ktorý vás tam dovezie priamo z Talianska. Po Malte sa môžete najlepšie pohybovať vypožičaným automobilom, ale aj miestnou dopravou.

Miestna doprava je lacná a chodí často, len si treba dať pozor najmä v hlavnej turistickej sezóne, aby ste sa do autobusu dostali, pretože chodia veľmi preplnené. Preto vždy vyrážajte radšej skôr.

Tri ostrovy

Celá Malta sa skladá z troch ostrovov, menovite Gozo, Comino a Filfla. Ak túžite spoznať Maltu takú, aká je, tak je vhodné navštíviť všetky tri ostrovy, najviac pamiatok však nájdete na najväčšom z troch ostrovov, na ostrove Gozo.

Zaujímavosti z praveku do staroveku a stredoveku tu nájdete tiež.

Na ostrove Gozo…

Ako spoznať históriu MaltyAko prvé je dobré začať od historického začiatku a navštíviť buď slávnu jaskyňu s jaskynnými maľbami, alebo zhliadnuť impozantné monolitické chrámy.

Na ostrove Gozo je sedem chrámov, z ktorých dva sú z doby bronzovej.

Určite navštívte chrámy Hagar Qin, Mnajdra a Tarxien, ktoré sú považované za architektonické poklady.

Historické bitky

Na Malte sa odohrala významná časť bitky medzi Kartágom a Rímom, vrátane maltských rytierov, Arabov a Napoleona.

Ako ďalší významný odkaz histórie navštívte mesto Mdina, kde môžete nájsť strážnu vežu Torre dello Stendardo, slávnu ulicu Triq Villegaigon, kaplnku svätej Anny, námestie svätého Pavla a tiež kostol svätého Petra a Pavla.

Hlavné mesto Valletta

históŕia Malty

Históriu Malty môžete objavovať cez kostol v obci Xewkija, ktorý je tiež považovaný za významný. Ak pôjdete na Maltu, nenechajte si ujsť hlavné mesto Valletta.

V hlavnom meste vás najprv zaujmú veľkolepé hradby, ďalej kostoly, katedrály a slávne prístavy Marsamxett Harbour a Grand Harbour.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button