Cestovanie

Ako si užiť južné Anglicko?

južné anglickoJužné Anglicko je charakteristické vlnitými kopcami a zelenými pastvinami, ktoré sa tiahnu od Kentu až do 300 km ďalekého Dorsetu.

Sussex

ako si užiť južné anglickoTu môžete navštíviť malebné dedinky v kopcoch South Downs alebo môžete zavítať do malebného letovisku v Brightone. Pokiaľ chcete rybárčiť vydajte sa do Hampshire. A v Chawtonu je múzeum Jane Austenovej.

V susedstve je grófstvo Wiltshire, kde sa nachádza skvostná katedrála v Salisbury z 13.storočia s vežou najvyššou v celej Británii a Stonehenge, tajomný pamätník z doby bronzovej.

Celé kopce tohto grófstva sú posiate prehistorickými pamiatkami.

Kent

Kent je označovaný ako záhrada Anglicka. Jedno z najväčších panských sídiel tu sa volá Penshurst place. Nechal si ho postaviť bohatý kupec v roku 1341. 16 km na sever sa vlnia kopce, ktoré tvoria severnú časť Kentish Weald – Sasi lesy. Medzi iné zaujímavé miesto je hrad Hever. Vyrastala tu Anna Boleynová. (Zatvorené od decembra do februára)

Asi 8 km na sever od Hever stojí Chartwelle, čo je veľký viktoriánsky dom, ktorý bol sídlom Winstona Churchilla. 6 km východne, pod zalesnenými kopcami sa týči normanský hrad Keeds, považovaný za najkrajší hrad v Anglicku. Sídlili tu tiež Tudorovci.

Ďalej 16 km od Maidstone sa rozkladá Sissinghurst Castle Garden, teda krásne záhrady striedajúce sa so zarastenou vegetáciou. (Od novembra do marca zatvorené)

Južné Anglicko a mesto Canterbury

Najvzácnejší poklad v tomto meste je katedrála, hlavný chrám Anglikánskej cirkvi a sídlo prímasa Anglikánskej cirkvi. Cesta ku katedrále je zdobená bránou Christ Church Gate. Výstavba začala v roku 1070.

Brighton

brightonJe konferenčným centrom aj prímorským kúpeľným letoviskom. Na pobreží sa môžete prejsť po móle Palace Pier.

Môžete tiež navštíviť Sea Life Center s najdlhším podvodným tunelom v Európe.

Odtiaľ sa môžete zviesť vláčikom Volk’s Electric Railway až k Marina Station (zatvorené od októbra do apríla), alebo sa vydať pešo do mesta Kemp.

Winchester

Je to veľmi historicky dôležité mesto. Nachádza sa tu winchesterská katedrála. Pri katedrále bolo postavené prístrešie pre pútnikov.

Južné Anglicko a New Forest

Na východ od Bournemouth leží New Forest. Je to najstarší lovecký revír, ktorý bol vysadený pred normanským príchodom. Je to skvelé útočisko pre vtáky, zver, motýle a ďalšie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button