Cestovanie

Ako si vychutnať dovolenku v Hurghade?

Ako si vychutnať dovolenku v HurghadeStredisko Hurghada, ktoré sa nachádza na pobreží Červeného mora, je v posledných rokoch najobľúbenejším a najnavštevovanejším turistickým centrom Egypta. Na rozdiel od podobných stredísk v európskych krajinách, v Hurghade nie sú takmer žiadne historické pamiatky. Aj tak má čo turistom ponúknuť.

El Dahar

V Hurghade navštívte staré centrum, mesto s názvom El Dahar. Prejdite sa cez arabský trh plný obchodov so suvenírmi. Za pozretie stojí tiež malý koptský kostol, ktorý sa nachádza na ulici vedúcej od hotela Triton Empire Beach smerom do vnútrozemia neďaleko kruhového objazdu pri severnom výjazde z mesta. Kostol je prístupný návštevníkom. Omše sa konajú každý piatok a nedeľu.

V blízkosti už spomenutého kruhového objazdu je aj najväčšia mešita v meste. Prístup nie je povolený ľuďom iného vyznania, takže máte len možnosť pozrieť sa cez bránu. Môžete však urobiť peknú fotografiu exteriérov.

V El Daharu sa nachádza aj akvárium (vedľa hotela Triton Empire Beach), ktoré zahŕňa expozície najznámejších zástupcov podmorského sveta Červeného mora. Vstupný poplatok pre dospelých je 15 egyptských libier, pre deti 5 libier.

Sakkal

Choďte na Sakkal, ktorý sa nachádza v centrálnej časti Hurghady. Nájdete tu hotely, reštaurácie, bary a obchody.

sakkal v Hurghade v EgypteSakkal je miesto, kde to žije hlavne vo večerných hodinách v niekoľkých diskotékach alebo kluboch, či už v centre mesta alebo priamo na pláži.

Existuje veľa obchodov v Sakkale, kde sú ceny tovarov vrátane suvenírov pevne stanovené. Odpadá preto pre mnohých nepríjemné vyjednávanie cien.

Osviežte sa

Navštívte aquapark ležiaci južne od Hurghady. Jazda taxíkom z centra mesta Hurghada stojí približne 20 egyptských libier.

Vstup do vodného parku je 35 USD/dospelý, 25 USD/dieťa od 6 do 12 rokov.

Výlety loďou v Hurgade

jazda po púšti na dovolenke v HurghadeVydajte sa na výlet loďou a objavte krásu podvodného sveta v Červenom mori.

Lacnejší výlet na ostrov Giftun. Drahšie, ale so zastávkami na takmer neporušených koralových útesechvýlety loďou na ostrov Tawila a Mahmyi (časť ostrova Giftun).

Pokiaľ nešnorchlujete, môžete využiť výletnú loď so skleneným dnom alebo výlet ponorkou.

Jazda po púšti v Hurghade

Vyskúšajte výlet do okolitej púšte. Môžete si vybrať medzi džípom alebo motokárou, ktorou sa vydáte do púšte. Unikátnym zážitkom je západ slnka v púšti.

Súkromná pláž Sharm El Naga

Podniknite výlet na pláž Sharm El Naga ležiacu 60 km južne od Hurghady, ktorá má svoju privátnu piesočnú pláž s pozvoľným vstupom do mora, ktorú ocenia zaiste rodiny s malými deťmi.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button