Cestovanie

Ako stráviť víkend v Edinburgu?

návšteva EdinburghuEdinburg (Edinburgh) je univerzitné mesto vo Veľkej Británii. Dominantou Edinburgu, tohto historického mesta, je tunajší hrad, Arturovo sedlo a Scott Monument. Edinburg sa vyznačuje chladným a veterným podnebím, vďaka ktorému sa pre neho zaužíval názov „Atény severu“. Prezrieť si pamiatky a ochutnať trochu Škótska možno aj za jeden víkend. Ako stráviť víkend v Edinburgu?

Ubytovanie v Edinburgu

Zaistite si v Edinburgu ubytovanie. Ak nie ste nároční, nájdete v Edinburgu veľa lacných hostelov a ubytovní. Pozrite sa na www.edinburgh.org. Pre víkendové ubytovanie v Edinburgu je najvhodnejšie porozhliadnuť sa po nejakom hosteli bed and breakfast, kde majú najpriaznivejšie ceny. Veľmi dobré ubytovanie v Edinburgu môžete nájsť aj na booking.com.

Lacné letenky do Edinburgu

Najlepší a najlacnejší spôsob, ako sa do Edinburgu dostať, je letecká doprava.

Doprava autom je náročná a parkovanie v centre Edinburgu je veľmi ťažké.

Spoznávacia jazda autobusom

Bus tour v EdinburghuJeden z najlepších spôsobov, ako spoznať Edinburg, je prejsť sa vyhliadkovým autobusom. Tento autobus spoznáte podľa jeho žiarivo červeného exteriéru.

Jazda Edinburgom zvyčajne trvá hodinu a turisti môžu vystúpiť na ktorejkoľvek zastávke a znovu do autobusu nasadnúť na inej zastávke.

Návšteva hradu v Edinburgu

Navštívte tamojší hrad, dominantu mesta. Pozrite si ho najprv na webovej stránke s informáciami www.edinburghcastle.gov.uk, tu nájdete návštevné hodiny a ďalšie informácie o prevádzke hradu.

Princes Street

Ako stráviť víkend v EdinburguAk chcete nakupovať, vydajte sa v Edinburgu na Princes Street.

Nachádza sa tu popredné nákupné centrum. Môžete tu nájsť najznámejšie butiky z celého sveta.

Nie je lepšie miesto pre piknik než záhrady v Princess Street. Tento park je veľmi obľúbený miestnymi i turistami.

Kam v Edinburgu na obed?

Edinburg má mnoho jedinečných reštaurácií rôznych druhov, z ktorých si iste vyberiete aj vy. www.edinburghrestaurants.co.uk, tu nájdete informácie o najlepších reštauráciách v meste.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button