Ako liečiť

Ako sa liečili naše babičky?

Ako sa liečili naše babičkyMám pre vás pár dobrých rád pri zdravotných ťažkostiach. Osvedčili sa naším starým rodičom, určite pomôžu aj vám. Pozorne čítajte. Ako sa liečili naše babičky?

Postupy a metódy ako sa liečili naše babičky

Proti horúčke

Na horúčku platí potieranie zápästia, teda obklady kyslým mliekom alebo prikladanie tvarohu na hlavu a chodidlá.

Na spálenú pokožku

Boľavé spáleniny od slniečka zmierni potieranie čerstvým studeným jogurtom.

Bodnutie hmyzom

Zmiernenie následkov bodnutí hmyzom môžeme zmierniť buď potretím postihnutého miesta octom, priložením kolieska cibule, alebo potieraním kockou ľadu

Na boľavé hrdlo

ako boľavé hrdlo liečili naše babičkyNa škrabanie v hrdle sa kloktá slaná voda (v 2 dl vlažnej vody sa rozpustí ½ lyžičky soli.

Proti zápche

Pri problémoch so zápchou si poradí teplá kašička z rozpusteného masla s lekvárom – v pomere 1 čajová lyžička lekváru a jedna čajová lyžička masla. Je sa ešte teplá.

Na opuchnuté nohy

Ako boľavé nohy liečili naše babičkyOpuchy nôh zaručene zmiznú po mazaní kostihojovým výluhom – stačí nakrájať kostihojový koreň na tenké kolieska, zaliať liehom, tri dni nechať stáť a potom aplikovať 3x až 5x denne.

Na boľavý chrbát

Od boľavého chrbta naše babičky používali horúci zemiakový zábal – stačí uvariť zemiaky, horúce zabaliť do plienky, cez látku roztlačiť vidličkou alebo lyžicou a potom priložiť na boľavé miesto.

Na boľavý zub

Na boľavý zub platí žuvanie klinčekového korenia.

Na unavené nohy

Unavené nohy prekrví a opäť vzpruží kúpeľ v ľubovníkového výluhu.

Na žalúdok

Boľavý rozbúrený žalúdok je dobré spraviť odvar z rebríčka (pije sa 3 x denne 1 šálka).

Ďalšie zaujímavé a praktické rady nájdete tu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button