Ako liečiťDeti

Príčiny nechutenstva u detí: Bylinky na nechutenstvo

príčiny nechutenstva u detíBatoľatá a deti predškolského veku, ktoré často plaču a nepapajú dostatočne veľa jedla, môžu trpieť nechutenstvom. Väčšinou ide len o krátkodobú záležitosť, ktorá  rýchlo zmizne. Niekedy sa však môže nechutenstvo u detí dostať do dlhodobejšej fázy. Potom už je potrebne problém konzultovať s lekárom. Príčina totiž môže byť závažnejšia, než sa na prvý pohľad môže zdať. Aké sú príčiny nechutenstva u detí a bylinky na nechutenstvo?

Obsah článku:

  • Príznaky nechutenstva
  • Príčiny
  • Bylinky na nechutenstvo u detí

Príznaky nechutenstva u detí

Nechutenstvo sa u detí  prejavuje najzreteľnejšie tým, že dieťa absolútne nemá chuť k jedlu. Odmieta ho zjesť, v jedle sa len vŕta. Typickým prejavom je veľký plač vo chvíli, keď má niečo zjesť.

Okrem toho sa však nechutenstvo môže prejavovať aj ďalšími príznakmi. Okrem neustálej podráždenosti je dieťa unavené, cíti sa slabé, nedokáže robiť veci, ktoré by inak vo svojom veku malo zvládnuť.

Ak je choroba dlhodobejšieho charakteru, prejavuje sa často aj bolesťami brucha.

Príčiny nechutenstva u detí

nechutenstvo u detíJednou z príčin môže byť psychika, dieťa z nejakého dôvodu odmieta stravu. Rolu však môže hrať aj samotne prostredie, v ktorom sa dieťa stravuje, samozrejme aj kvalita stravy.

Vážnejšia príčina potom spočíva v napadnutí organizmu parazitmi. Nechutenstvo v tomto prípade často predchádza k vážnejším ochoreniam.

Bylinky na nechutenstvo

Jarabinový sirup

Na nechutenstvo pomáha sirup z jarabiny. Ten môžete kúpiť v obchodoch s bylinkami alebo na internete. Stačí ho aplikovať jeden až dvakrát denne v množstve približne jednej polievkové lyžice.

Kúpeľ z materinej dúšky

rastlina materiná dúškaNiektoré mamičky úspešné vyliečili nechutenstvo svojich detí tým, že im pripravili kúpeľ z materinej dúšky.

Vezmite zhruba 50 gramov bylinky nechajte ju cez noc vylúhovať v studenej vode. Následný kúpeľ by potom mal trvať asi dvadsať minút.

Dôležité je, aby srdiečko dieťaťa bolo neustále nad vodou.

Žihľava

Na nechutenstvo (nielen) detí pomáha aj čaj zo žihľavy. Čerstvú žihľavu (asi jednu lyžicu) nechajte približne tri minúty povariť v štvrť litri vody. Potom odvar nechajte dvadsať až tridsať minút odstáť a sceďte ho.

Ďalšie možnosti, ako sa zbaviť nechutenstva u detí

Okrem vyššie uvedených rád je dobré tiež zmeniť spôsob stravovania detí. V prvom rade deti nenúťte za každú cenu jesť celú porciu, pokojne im dávajte menšie porcie jedla ale kŕmte ich potom častejšie.

Veľmi dobrým riešením na nechutenstvo, je deťom obmedziť prísun sladkosti. Tie skúste nahradiť ovocím a zeleninou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button