Zdravie a krásaAko liečiť

Ako na kurie oko?

kurie okoS kurími okami sa častejšie stretávajú ženy. Kurie oká sa totiž často prejavujú ako následok nevhodnej obuvi. Tam, kde topánka až príliš tlačí na kožu a kde sa hromadí odumretá koža, môže dôjsť k vzniku týchto nepríjemných spoločníkov všetkých topánok, ktoré sú viac trendy než pohodlné. Ako vyzerá kurie oko, nie je potrebné pripomínať. 

Čo potrebujete ak sa chcete zbaviť kurieho oka:

  • špeciálnu gélovou náplasť

Ako postupovať pri kurom oku

Prvým bodom na zozname proti kurím okám by teda malo byť: kúpte si pohodlnú obuv! Ak sa vám už ale vytvorilo, je potrebné sa ho zbaviť. Sprevádza ho totiž nepríjemná bolesť.

Kurie oko je kožný výstupok, ktorý sa tvorí hlavne na kĺboch. Má žltú farbu a môže merať od niekoľko málo milimetrov až po centimeter.

Špeciálne náplasti na kurie oka

ako na kurie okoZájdite si do lekárne a kúpte si špeciálne náplasti na kurie oká napustené gélom, ktorý stvrdnutú kožu dokáže zmäkčiť. Nohy potom ešte namočte v horúcej vode.

Po chvíli osušte a môžete sa pokúsiť pinzetou, opatrne žiletkou či nechtom ho vyďobnúť. Ak sa bojíte, či vám nejde kože vydroliť, zájdite na pedikúru.

Zručný pedikér vám s kurím okom pomôže. Nie je to ale bezbolestný zákrok. Pedikér kurie oko nareže a prelepí náplasťou na kurie oká.

A jedna babská rada. Na kurie oká pomáha cibuľa. Plátok cibule ponorte na niekoľko hodín do octu a večer pred spaním ho prilepte na kurie oko, nechajte do rána pôsobiť. Ráno nohu umyte v horúcom kúpeli.

Tipy ako na kurie oko

Kurím okám môžete okrem vhodnej obuvi predísť tiež dobrou starostlivosťou o chodidlá. Pri kúpeli nohy vydrhnite pemzou, navštevujte pravidelne pedikúru a chodidlá pravidelne natierajte zvláčňujúcim krémom.

Kúpiť možno tiež špeciálne ponožky – nohy si večer namažte hrubou vrstvou hydratačného krému, obujte si ponožky a ráno už len osušte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button