NávodyDeti

Ako spoznať tehotenstvo?

ako spoznať že som tehotnaAko sto percentne spoznať tehotenstvo? Ani tá najdokonalejšia webová stránka alebo dokonale pripravený článok od odborníka nemôže suplovať lekára alebo zdravotníckeho profesionála, aby vám s neomylnou určitosťou mohli povedať, len na základe príznakov signalizujúcich tehotenstvo, že sa jedná o graviditu. Môžete mať tehotenské príznaky, ale ak vám to nepotvrdí gynekológ alebo spoľahlivý tehotenský test, môže ísť len o domnienku.

Aké sú základné príznaky tehotenstva a ako ho spoznať?

Vynechanie menštruácie

Prvý zrejmý signál buď radostného očakávania alebo bohužiaľ, obavy a strachu, kedy si tehotenstvo neprajete. V podstate sa jedná o hlavný príznak , kedy žena začne mať podozrenie , že sa jedná o tehotenstvo ale nie je nutné hneď panikáriť.

Môže ísť len o meškanie menštruácie z rôznych dôvodov – psychické a fyzické problémy, možno zažívate nejaký stres, bez toho aby ste tomu prikladala nejaký význam, príčinou môže byť aj prechladnutie a iné telesné indispozície.

Napätie v prsníkoch

tehotenstvoĎalším príznakom ako spoznať tehotenstvo môže byť tlak a napätie v prsiach.

Máte pocit, akoby by boli prsia naliate. Môžu to byť známe pocity napätia alebo aj trochu bolestivosti v prsiach ako pri menštruácii.

A možno je to aj príčina toho, že tento príznak tehotenstva býva najčastejší.

Pri menštruácii však bolesť ustupuje, avšak v tehotenstve bolesť pretrváva možno niekoľko mesiacov.

Ranné nevoľnosti

Ako názov napovedá, vyskytujú sa nevoľnosti najviac ráno, ale pretrvávajú aj v akúkoľvek dennú dobu. Môže sa jednať o zvracanie, závraty, precitlivelosť, zmeny nálad a únavu.

Dostavuje sa aj citlivosť na vône a pachy, hoci vám predtým nevadili, teraz sa vám z nich dvíha žalúdok. Je to úplne individuálne, každá žena prežíva graviditu inak.

Niektorá môže mať všetky tieto príznaky nevoľnosti, iná len niektoré alebo aj žiadne.

Únava a zvýšená spavosť

Jasným príznakom ako spoznať tehotenstvo je aj zvýšená a a neprimeraná únava a ospalosť.

Fyzické procesy a zmeny vo vašom tele odčerpávajú určitú energiu a organizmus túto energiu kompenzuje spánkom a odpočinkom.

Ospalosť je charakteristická v prvom trimestri tehotenstva. Postupne sa hormonálna hladina stabilizuje a únava nemusí byť tak zrejmá.

Čo robiť ako prvé?

Kúpte si tehotenský test

V prípade, že máte podozrenie a chcete zistiť ako spoznať tehotenstvo a máte uvedené príznaky, mali by ste si kúpiť tehotenský test. Test je založený na  zistení prítomnosti tehotenského hormónu HCG v moči.

tehotensky test a kao spoznať tehotenstvoChemikálie, obsiahnuté v prúžku tehotenského testu reagujú na hormón HCG zafarbením a tým vám napovie výsledok. Testy sú citlivé väčšinou už od ôsmeho dňa oplodnenia a sú celkom spoľahlivé.

Ale aj tu sa môže stať chyba. Ak sa menštruácia nedostaví, mali by ste test zopakovať. Jednoduché tehotenské testy ponúka každá lekáreň. Keď dodržíte návod a postupujete presne podľa neho, získate spoľahlivé výsledky.

K chybnej informácií môže dôjsť, keď je test vykonávaný príliš skoro. Existuje digitálny test s indikátorom počatia. Ten je presný a prezradí vám dokonca aj to, pred koľkými týždňami ste počala.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button