NávodyZdravie a krása

Ako sa zbaviť lámavosti nechtov?

starostlivosť o nechty

Sú to predovšetkým ženy a dievčatá, ktoré maximálne dbajú na svoj zovňajšok. Nie je to však len vzhľad ich tváre a pokožky, vlasov, ale aj ich nechty, ktoré musia mať neustále dokonalú úpravu. Bohužiaľ pre mnoho žien je lámavosť ich nechtov doslova nočnou morou. Našťastie však existujú spoľahlivé metódy, ako sa lámavosti nechtov zbaviť a docieliť, aby nechty opäť získali svoju pevnosť a zdravý vzhľad.

Príčina lámavosti nechtov

lámavosť nechtovHlavnou príčinou lámavosti nechtov je predovšetkým to, že nám v tele chýba niekoľko vitamínov a minerálov.

Prvým krokom by tak mal byť kvalitné, pestrý a vyvážený jedálny lístok s dostatkom ovocia a zeleniny, tak aby vaše telo malo dostatok potrebných minerálov, vitamínov a stopových prvkov.

To napokon bude mať pozitívny vplyv na naše telo aj z celkového hľadiska.

Pitný režim a zábaly sú dôležité

Ako prevencia lámavosti nechtov je dôležitý aj dostatočný pitný režim, kedy je potrebné, aby ste vypili približne 2-3 litre nesladených tekutín denne.

Ďalším krokom v boji proti lámavosti nechtov sú určite špeciálne zábaly, ktoré sú určené práve pre posilnenie nechtov a elimináciu ich lámavosti. Tie možno aplikovať buď doma, alebo priamo v nechtových salónoch.

Používajte doplnky stravy na nechty

Okrem toho je možné na lámavosť nechtov používať aj celý rad rôznych doplnkov stravy a preparátov. Tie vám buď odporučia v spomínanom salóne, alebo nie je problém sa na ne opýtať v lekárni.

Určite sú dobrou voľbou tie, ktoré obsahujú dostatok selénu alebo zinku. Rovnako tak môžu byť použité aj rôzne prírodné minerály, určené práve pre posilnenie vašich nechtov.

Nechty si lakujte

lakovanie nechtov

Dobrým krokom môže byť aj lakovanie nechtov. Nie však obyčajným lakom, ktorý by lámavé nechty mohol ešte viac poškodiť, ale lakom, ktorý obsahuje množstvo vyživujúcich látok.

Nielen že sám o sebe vaše nechty spevní, ale po celý čas, čo budú nalakované, ich bude vyživovať a tým aj posilňovať. Viacero kozmetických firiem vyrába takéto špeciálne laky na krehké a lámavé nechty.

Ak budete aspoň niekoľko z týchto odporúčaných metód kombinovať, určite sa úspech dostaví. Rozhodne však nemožno počítať s tým, že by to bolo zo dňa na deň, preto je pre boj s lámavosťou nechtov tiež veľmi dôležitá vaša trpezlivosť.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button