Ako liečiťZdravie a krása

Ako uvoľniť upchatý nos?

upchatý nosUpchatý nos a dýchacie cesty sú jasným výsledkom zimných čľapkaníc alebo nečakaného letného dážďa. Že si môžete v lekárni kúpiť kvapky či sprej na uvoľnenie nosa, to vie každý. Ale aké sú ďalšie možnosti ako uvoľniť upchatý nos, keď už máte kvapiek dosť?

Na upchatý nos pomôžu nosové krémy či morská voda

ako uvoľniť upchatý nosNa uvoľnenie upchatého nosa môžete použiť nosové krémy, ktoré obsahujú borovicové a eukalyptové silice. Ich silná vôňa vás doslova vzpruží.

V lekárni si môžete kúpiť aj sprej na upchatý nos s morskou vodou. Tento postup je vhodný aj na občasné prepláchnutie nosa v rámci bežnej hygieny.

Dostatok tekutín

Staré známe pravidlo hovorí veľa piť. Tekutiny riedia hlien a ten sa potom ľahšie dostáva z tela.

Pozor na naparovanie

obklad pri upchatom noseVynechajte naparovanie nad horúcou vodou, mohlo by zničiť vašu nosovú sliznicu. Namiesto toho si dávajte na čelo horúce obklady, ideálne sú gélové vrecká alebo nahrievacie vankúšiky, ktoré dlho držia teplo.

Vyskúšajte tiež masáž nosa, ktorá zlepšuje priechodnosť dýchacích ciest a stimuluje nervové zakončenia. Nahrejte si dlaň (napríklad trením rúk), priložte si dlaň na špičku nosa a krúžte na každú stranu aspoň 2 minúty.

Tip ako na upchatý nos

A babská rada na záver, ako na upchatý nos. Na noc si oblečte mokré ponožky, pokiaľ nespíte v príliš chladnej miestnosti.

Nahrejte si nohy v horúcej vode, potom na ne navlečte ponožky namočené v studenej vode a cez ne natiahnite suché vlnené ponožky. Tento postup stimuluje krvný obeh.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button