Ako liečiť

Ako sa zbaviť kurieho oka prírodnou cestou?

Ako sa zbaviť kurieho oka prírodnou cestouKurie oko na nohe najčastejšie vzniká kvôli nevhodne zvolenej obuvi (najmä topánky na podpätku s úzkou špičkou, a pod.). Tvorí sa zvyčajne na kĺboch ​​a kostiach ako dôsledok tlaku na stvrdnutej a zrohovatenej koži nôh. Kurie oko sa prejavuje ako bolestivý kožný výstupok, ktorý môže dosahovať veľkosti až 1 centimeter. Ak sa chcete kurieho oka zbaviť jednoduchou a prírodnou cestou, máme pre Vás niekoľko tipov, ako to zvládnuť.

Čo je potrebné na odstránenie kurieho oka prírodnou cestou:

  • pozri ďalšie kroky

Aké prírodné ingrediencie vám pomôžu zbaviť sa kurieho oka?

Ricínový olej

Kurie oko pravidelne po dobu niekoľkých dní potierajte ricínovým olejom, onedlho zmäkne a zmizne.

Ananásová šupka

Kúsok ananásovej šupky priložte dužinou na kurie oko, previažte miesto obväzom a nechajte ananás pôsobiť cez noc. Ráno potom nohy vykúpte v horúcej vode, kurie oko Vám pôjde ľahko odstrániť.

Cibuľovo-octový obklad

Koliesko cibule namočte na niekoľko hodín do klasického liehového octu. Cibuľu potom prilepte na kurie oko a nechajte pôsobiť cez noc. Postup je potrebné niekoľkokrát zopakovať.

Jedlá sóda na kurie oko

cesnak a citróny na kurie okáNohy kúpeme v 2 litroch teplej vody, v ktorom sme rozpustili lyžičku jedlej sódy.

Na noc následne prilepíme na kurie oko plátok cibule.

Citrón

Plátok citróna priložíme na kurie oko a necháme ho niekoľko hodín pôsobiť.

Čierny alebo zelený čaj

Môžete využiť aj použité vrecúško čierneho či zeleného čaju, ktorý priložte na niekoľko hodín na postihnuté miesto. Procedúru opakujte zhruba po dobu jedného týždňa.

Aké bylinky sú vhodné na liečbu kurieho oka

Nohu postihnutú kurím okom môžete tiež pravidelne kúpať v náleve alebo odvaru z nasledujúcich druhov byliniek: rebríček obyčajný, šalvia lekárska, rumanček pravý, nechtík lekársky, medovka lekárska, levanduľa lekárska alebo ich kombinácie.

Použite hrsť sušených byliniek na 3 litre vody. Kúpeľ nôh by mala trvať asi 20 minút.

Aké krémy použiť na kurie oko

Nohy po vyššie uvedených procedúrach premažte bylinkovou masťou či krémom – vhodná je napr. nechtíková, konopná, aloe vera, arniková, levanduľová, a pod.

Masť môžete pred použitím zmiešať s kvapkou éterického oleja tea tree, ktorý pôsobí dezinfekčne a hojivo, éterický olej Gaultéria potom kurie oko zmäkčí, navyše má antiseptické a protizápalové účinky.

Tipy ako sa zbaviť kurieho oka prírodnou cestou

zbavte sa kurieho oka doma a samiKuriemu oku možno predchádzať pravidelnou pedikúrou zahŕňajúcou odstránenie zrohovatenej a stvrdnutej kože na pätách a chodidlách (napr. pomocou pemzy) a hydratáciou vo forme vyživujúceho krému.

Dávať pozor by si mali hlavne ženy, ktoré často siahajú po topánkach s vysokými opätkami. Tiež by ste mali dostatočne zvážiť výber obuvi u detí.

Obuv by mala byť priechodná a vložky v topánkach by nemali priveľmi tlačiť na chodidlo, musia byť mäkké a poddajné.

Upozornenie

Tento článok a jeho jednotlivé body majú len informatívny charakter.

Ďalšie zaujímavé rady nájdete tu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button